Test: Citroën Berlingo Van 2019 (OSV)

Když se řekne osobní dodávka, většině lidí vytane na mysli Citroën Berlingo nebo jeho sourozenci. I díky tlakům na zmenšující se segment MPV je ve stávající generaci ještě osobnějším než kdy předtím. Překypuje praktičností, prostorností a komfortem. Co ale, když jste drobný živnostník, který tu civilnost nevyužije a naopak shání malého pracanta? Na nový Citroën Berlingo Van se podívali tvůrci britského Youtube kanálu OSV.

Slova komfortní a s unikátním designem v podtitulu doplňuje klíčový výraz robustní. Nezničitelné motorizace jsou sice dávno doménou historických análů, odolné provedení připravené na bahno, písek, cement, nárazy a otlučeniny od nářadí však Citroënu zůstává. Jenom malý už není. Když postavíte dvě poslední generace vedle sebe, skoro se až leknete, jak je ta novější velká. Nebo nemusíte srovnávat. Podívejte se na redaktora v kabině. Vypadá, jako by právě dovezl náklad pomerančů z jižní Evropy menší Scanií. Zrovna u dodávek však nárůst vnitřních rozměrů lze jen těžko kritizovat.

Citroën Berlingo Van, foto: Citroën

Citroën Berlingo Van, foto: Citroën

Stejně tak si kritiku nezaslouží změny designu. Pracovní verze se od klasického Berlinga odlišuje nejen zaplechovanými okny. Spoustu perliček a kudrlinek, jejichž servis a výměny by prodražovaly provoz vozu, tu nenajdete. Za všechny lze jmenovat především poněkud konzervativnější vzezření přídě díky zcela běžným světlometům. Uspořádání ve třech úrovních nad sebou zůstává doménou osobní verze. I v pracovním s nelakovanými nárazníky a zrcátky je však Citroën Berlingo Van švihák.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close