Test BMW X3 2.0d xDrive E83 od Dominiccars

BMW X3 je snem nejednoho motoristy a automobilového fanouška. Spojuje v sobě prestiž a tradičně solidní techniku automobilky BMW a moderní vzhled a pocit bezpečí vozů typuSUV. Jako nové je ale pro drtivou většinu našinců nedosažitelným zbožím. První generace tohoto vozu však už dospěla do věku, kdy se z ní stává ojetina za běžný peníz. A když je řeč o penězích, leckoho určitě zaujme dvoulitrový diesel pod kapotou. Jsou ale i tací, kterým bude více imponovat štítek s nápisem xDrive.

BMW X3, foto: Bull-Doser, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10273003

BMW X3, foto: Bull-Doser, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10273003

Ať už se řadíte do kterékoli jmenované skupiny, určitě by vám neměl uniknout test dvanáctiletého BMW X3 vybaveného oběma výše zmiňovanými technologiemi. Dominik Parajka si vzal na paškál modrý kousek vyrobený v roce 2007. Od té doby už najel přibližně dvě stovky tisíc kilometrů, které by rozhodně pro vznětový čtyřválec neměly znamenat konečnou. Naopak. Dynamické hodnoty sice neslibují žádné trhání asfaltu, ale 110 kW s autem solidně pohnout umí.

Jak je na tom podvozek, zda je stále cítit ten prémiový feel, nebo jestli je s autem příjemné soužití, to vše Dominik Parajka ve svém videu zodpoví…

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close