Tak jsem ušetřil na pojištění auta, paní Müllerová!

Uznávám, titulek je možná trochu žoviální, ale hlášky z Haškova Švejka mám rád a několik ušetřených tisícovek mi vážně udělalo radost. Věřím, že byste na tom byli podobně, a tak se na následujících řádcích o tuto zkušenost podělím. Levnější povinné ručení a havarijní pojištění přece musí potěšit každého motoristu.

Znáte to, pár neděl před výročím koupě vašeho vozu, a tedy i před výročím pojistné smlouvy se ve vaší poštovní schránce objeví poměrně naditá obálka s logem pojišťovny… I v mé schránce se objevila. Kromě obligátní zelené karty a shrnutí, čeho se vlastně pojištění auta týká, mě pojišťovna pochválila za bezeškodní průběh, čímž mi zvýšila slevu na pojistném. Ale, světe, div se, částka, kterou jsem měl zaplatit celkem citelně meziročně vzrostla. Tak takhle ne, pánové! Já jdu použít srovnávač pojištění automobilů! Nerad totiž chodím po kamenných pobočkách, domlouvám si schůzky na konkrétní čas a nechám si mazat med kolem úst řádně vyškoleným personálem. Dnes už to naštěstí není nutné, povinné ručení, havarijní pojištění, ale třeba i cestovní pojištění lze řešit online z pohodlí domova. Vše potřebné pak přijde na e-mail. Třeba taková zelená karta už dávno nemusí být vytištěná na zeleném papíře. V klidu si ji tak vytisknete doma. A nemáte-li tiskárnu, pošlou vám ji poštou.

Dobré pojištění auta ochrání vaši peněženku, když jsou s vozem problémy.

Dobré pojištění auta ochrání vaši peněženku, když jsou s vozem problémy.

Jsem ale nejen člověk, který si váží svého času, ale i člověk, který dbá na dobré pojištění a zejména pojistné krytí. U povinného ručení nešetřím na limitech a na havarijní pojištění, které chrání mě samotného, bývám ještě náročnější. Najezdím toho hodně po dálnicích i okreskách, ve dne i v noci. Moc dobře tak vím, jak snadno člověk přijde k úhoně, aniž by za to sám mohl. Prasklé čelní sklo od kamínku, který odlétl z auta přede mnou, nebo pomuchlané plechy od divočáka, který se těsně před autem vynořil z neposekaného pangejtu, naštvou, ale s dobrou pojistkou aspoň nezabolí peněženku. Moc dobře ale vím, ale nemůžu myslet na všechno. Potěší mě proto webové stránky, které mi srovnají nabídky pojišťoven a zároveň poradí, na co bych si měl dát pozor a na co myslet. Ještě seriózněji pak působí, když radí i v dalších oblastech motoristova života. Pomohla mi třeba informace, jak odstranit polétavou rez z laku vozu. Ta asi trápí každého majitele světlého vozu. Jestli máte starší bílé auto, rozhodně doporučuji si ten článek přečíst. A překvapila mě i úvaha, že “zvýhodněné” nabídky pojištění při koupi nového auta vůbec výhodné být nemusí. Dealeři prý někdy spoléhají na to, že se jim snížená cena vozu vrátí v horizontu dalších roků formou provize z pojištění.

Já ale moc dobře vím, že nevýhodné pojištění se dá snadno změnit. Webové srovnávače vám pak mohou ušetřit hezkých pár stokorun nebo i nějakou tu tisícovku. A abych byl úplně konkrétní, mně se zadařilo na https://kalkulackapojisteni.com/.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close