Svět motorů otestovat hatchback Škoda Fabia s více než milionem najetých kilometrů

Redaktorům Světa motorů se čas od času dostane pod ruce zajímavá ojetina. Ne, že by jí snad někdo chtěl koupit, ale Dacia Logan se skoro půlmilionem najetých kilometrů nebo Škoda Octavia s více než pěti sty tisíci jsou jasným důkazem, že vybírat auto jen podle stavu tachometru je hloupost. Teď se ale na auto.cz objevil opravdový úlet. Škoda Fabia 1. generace, jejíž dokumentace dokazuje, že pokořila milion a čtvrt tisícovek metrů.

Jestli nějaké klišé toto auto potvrzuje, pak je to informace o nesmrtelnosti slavného 1.9 TDI. Právě tenhle motor rekordní Fabii pohání. A podle redaktorů má i dnes síly na rozdávání. Velký motor možná přespříliš zatěžuje přední nápravu, na druhou na malé auto s nakrátko poskládanými převody stačí s rezervou. A vážně skoro nic nežere.

Škoda Fabia 1. generace, zdroj: wikimedia.org

Škoda Fabia 1. generace, zdroj: wikimedia.org

Dokonce i podvozkově na tom podle testu tohle auto není nijak zle. Jak asi tušíte, podepisuje se na tomto faktu především péče majitele. A tím se dostáváme k poučení, které z toho celého čiší: udržované auto s několika stovkami tisíc kilometrů na tachometru je prostě zajímavější ojetinou než usoužená plečka, která neujela ani třetinu.

Pokud vás ale spíše zajímá, jak je na tom tahle konkrétní Fabia, přečtěte si článek na auto.cz nebo pusťte video.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close