Suzuki Ignis má už i slovenský ceník. Je levnější, než jsme čekali

Zatímco stránky oficiálního českého importéra heslo “Ignis ceník” relevantně vyhledat neumí, na východ od našich hranic se už z cen nejmenšího SUV těšit mohou.  Celý ceník je sice o poznání chudší než v případě těch západoevropských, o nichž jsme psali v lednu, obsahuje však významně optimističtější cifry.

Suzuki Ignis, foto: Suzuki

Suzuki Ignis, foto: Suzuki

Na Slovensku v tuto chvíli pořídíte nové Suzuki Ignis pouze s klasickým zážehovým motorem o objemu 1,2 litru a výkonu 66 kW s manuální pětistupňovou převodovkou. V případě pohodnu pouze přední nápravy jsou k dipozici výbavové stupně GL a GL+, s pohonem všech kol pak GL+ a GLX. Oproti západoevropským ceníkům se však pohybujeme úplně v jiných sférách. Cifry 8740, 9540, 11240 a 12740 eur znamenají krátce po ukončení intervencí ČNB v přepočtu 231 610,-, 252 810,-, 297 860,- a 337 610,- Kč.

Suzuki iM-4 concept, předobraz Suzuki Ignis, foto: Suzuki

Suzuki iM-4 concept, předobraz Suzuki Ignis, foto: Suzuki

Už v základní výbavě přitom dostanete airbag řidiče a spolujezdce, boční airbagy vpředu, hlavové airbagy vpředu i vzadu, přední okna ovládaná elektricky, manuální klimatizaci nebo autorádio s MP3 a ovládáním na volantu. O žádné holátko se tedy nejedná. Česká cena kolem 250 000,- Kč by byla solidní nabídkou.

Stupeň GL+ přináší navíc posuvné zadní sedačky (dvě oproti třem u GL), vyhřívání předních sedadel, výdechy topení i k zadním sedadlům, audiosytém s dotykovým displejem, zatmavená zadní skla, šestnáctipalcová kola z lehkých slitin či vyhřívaná zpětná zrcátka.

Maximální výbava znamená, že ve voze oproti GL+ najdete navíc Dual camera brake support – asistenční systém nouzového brzdění, zadní okna v elektrice, bezklíčkové odemykání, startování tlačítkem, automatickou klimatizaci, tempomat s ovládáním na kůží obšitém volantu nebo směrovky v bočních zpětných zrcátkách. Pokud se bude i v Čechách prodávat kolem 350 000,- Kč, budou se na něj stát fronty.

Kompletní ceník a seznam výbavy si můžete stáhnout na webu slovenského distributora. Přímý link nabízíme ZDE.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close