Subaru má první plug-in hybrid

Subaru je automobilka, která oslovuje především staromilce. Jako jedna z mála nabízí zážehové atmosférické dvoulitry, drží se pohonu všech kol a auta konstruuje tak, aby první změna módních trendů netlačila majitele k jejich výměně. Nyní však vstupuje do progresivních vod plug-in hybridů. V Los Angeles představila model Crosstrek Hybrid. Pod tímto pro našince neznámým názvem se skrývá model XV, tedy crossover postavený na základu modelu Impreza.

Subaru Crosstrek Hybrid, foto: Subaru

Subaru Crosstrek Hybrid, foto: Subaru

Subaru Crosstrek Hybrid bude (zatím) nabízeno výhradně v Americe, neboť zde Japonci předpokládají přece jen větší zájem než u nás v Evropě. První zákazníci si však nemusí připadat jako pokusní králíci. Vývojáři Subaru při vývoji spojili síly s leadrem na poli hybridů – Toyotou. V útrobách Crosstreku tak najdete podobnou techniku jako v plug-in hybridním Priusu.

To se tedy netýká konvenční části systému. Za spalováky je tu dvoulitrový čtyřválcový boxer poskytující výkon až 137 koní. Baterie má kapacitu 8.8 kWh a plně nabít půjde za dvě až pět hodin. Pohon všech kol je samozřejmostí. Více informací přímo z místa premiéry uvidíte ve videu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close