Subaru BRZ projde lehkým faceliftem

Subaru BRZ, jedno nejautovatějších aut na současném trhu, už není žádným mladíkem. V Japonsku to vědí a pro příští rok jej hodlají trochu omladit. Zatím tedy alespoň pro americký trh. Malý sporťák modelového roku 2017 dozná změn v designu i technice. Těšit se můžete na nový přední nárazník s ostřejšími liniemi, jehož design bude lépe korespondovat s předními světlomety, do nichž budou integrovány LEDky pro denní svícení. Led technologie budou nově využívat také mlhovky. Zadní lampy projdou také lehkou úpravou vizáže. Zadní část vozu bude navíc orámovaná novým hliníkovým spojlerem. Nový bude také design kol.

Subaru BRZ 2017, zdroj: subaru.com

Subaru BRZ 2017, zdroj: subaru.com

Novinky najdete i pod kapotou. Dvoulitrový atmosférický boxer zůstává, dostane ale upravené hlavy válců, vačky, ventily, sání i výfuk. Výsledkem bude pět koňských sil k dobru oproti současnosti. Dnes jich ze Subaru BRZ vydolujete 200, příští rok 205. Z 205 na 211 Nm stoupne hodnota točivého momentu. Dynamice vozu by měla pomoci i změna stálého převodu za 4,1:1 na 4,3:1.  Standardem se rovněž stane diferenciál Torsen. Tato dvě vylepšení ale na svých vozech zaregistrují pouze majitelé BRZů s “kvedlačkou”. U verzí s automatem Torsen ani nižší stálý poměr nečekejte. Podvozek bude zesílen a najdete na něm nové pružiny i tlumiče.

Interiér Subaru BRZ 2017, zdroj: subaru.com

Interiér Subaru BRZ 2017, zdroj: subaru.com

V interiéru najdete nově více než čtyřpalcový multifunkční displej a nový audiosystém. Drobných změn dozná také volant. Ve výbavě Limited navíc za oceánem najdou multifunkční displej ještě o dva palce větší, couvací kameru, lepší rádio a audio, a několik smart vychytávek.

Kdy se modernizované Subaru BRZ podívá do evropských showroomů, Subaru zatím neuvádí.

Celou tiskovou zprávu (v angličtině) najdete zde nebo zde.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close