Střešní nosiče a boxy rozšíří možnosti vašeho vozu

Při výběru nového vozu bereme v potaz jeho vzhled, jízdní vlastnosti nebo výbavu. My Češi ale ještě mnohem více řešíme užitné vlastnosti a ekonomiku provozu. Často trpíme při zjištění, že s růstem jednoho klesá to druhé. Tahle nepřímá úměra leckoho přivede k myšlenkám, jak velké auto vlastně potřebuje, resp. bez jak objemného kufru se neobejde. Nezřídka se zapomíná na to, že přepravní kapacitu vozu lze snadno zvýšit.

Správně pomýšlíte na tažné zařízení a volný prostor na střeše. První řešení však přece jen není z těch nejjednodušších. Tažné zařízení včetně elektroinstalace a montáže levně nepořídíte a stvrzeno navíc musí být patřičným zápisem do technického průkazu. Takže komplikace navíc. Viděli jste už někoho, kdo by jel na dovolenou a malý kufr řešil přívěsným vozíkem? Takový s víkem nebo plachtou vyjde na vážně velké peníze a celkem významně se podílí na zhoršení jízdních vlastností, často omezuje maximální rychlost a komplikuje parkování. Dovedete si představit, že budete někde v Chorvatsku hledat bezpečné ustájení pro tuto proprietu, nebo naopak jezdit s ní i na výlety v cílové destinaci? O nutnosti dalšího pojištění, STK atd. ani nemluvě.

To při využití prostoru střechy většina těchto problémů odpadá. Střešní nosiče už dnes zdaleka nejsou to, co bývaly zahrádky na Škodu 100. Skořepinová konstrukce dokonale ochrání náklad a aerodynamický tvar zajistí, že ani na čerpací stanici nebudete zklamáni. Aktivně založeným lidem pak spoustu místa uvnitř vozu ušetří třeba nosiče kol nebo lyží. Rozdíly v ceně takového vybavení ale odrážejí různou kvalitu materiálů a provedení.

 - volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=24375697

Střešní nosič lze namontovat téměř na jakékoli auto, foto: Bull-Doser
– volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=24375697

Co když si ale sami netroufáte na montáž? Co když na drahé výrobky přece jen nejsou peníze? Nezoufejte! Pokud byste nosiče a boxy využili jen párkrát za rok, může se vám vyplatit si je vypůjčit. Dnes už totiž existují i zařízení nazývaná půjčovna střešních boxů. V době sdílení to snad ani nemůže překvapit. Člověka pak může u srdce hřát i fakt, že výrobek někde ve sklepě či na půdě většinu roku nezahálí a materiál neteří, ale energie do jeho výroby vložená je využívána co nejčastěji.

Praktičtěji uvažující zájemci o přepravu lyží, bicyklů či jiného harampádí na střeše vozu zase rádi uslyší, že dobrá půjčovna nosičů kol nabízí pohodlnou rezervaci přes internet nebo po telefonu. Často lze online i zaplatit a v daném termínu pak jen přijet a nechat si nosiče či boxy na střechu odborně namontovat. Tato služba bývá již zahrnuta ve výpůjční ceně. Přes půl kontinentu se cestuje přece jen klidněji, pokud víte, že vše je připevněno vážně kvalitně.

Dobrá půjčovna střešních nosičů obvykle nabízí pouze kvalitní náčiní od renomovaných výrobců, jehož cena je obvykle velmi vzdálená kouzelným slovíčkům “již od” známých z letáků. Vypůjčení vyjde oproti pořízení na zlomkovou částku a uživatel má jistotu, že ho kvůli boxům a nosičům na cestě nečekají problémy.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close