Už v sobotu projedou veterány Stredom Európy

Nejen slovenští milovníci historických vozidel se už jistě těší na 15.září. V tomto termínu se totiž již popáté uskuteční veteránská rallye Stredom Európy 2018. Pořadatelé z Veterán klubu Turčianske Teplice letos očekávají rekordní účast veteránů i návštěvníků. Generálním partnerem akce je síť autoservisů ProfiAuto.

Veteránská jízda je letos rozdělena na dvě etapy, což organizátorům rozvázalo ruce k nachystání bohatého programu, který se protáhne až do večerních hodin. “Připravujeme se na rekordní účast posádek i účastníků. Na start závodu by se mohlo postavit až 200 historických vozidel a 340 účastníků,” říká za organizační tým Veterán klubu Turčianske Teplice Július Piliar a dodává: “Ve startovním poli přivítáme i předválečná vozidla. Nejhodnotnější veteráni mají hodnotu i více jak 30 000 Euro.”
Stredom Európy, zdroj: Crest Communications

Stredom Európy, zdroj: Crest Communications

Jednodenní setkání veteránů je určené pro řidiče historických vozidel, automobilů i motocyklů, do roku 1988. Etapy provedou jezdce okresy Turčianske Teplice, Žiar nad Hronom a Martin. Pojede se za plného provozu. Každý účastník závodu tak musí splnit se svým vozidlem platné dopravní předpisy pro jízdu na silničních komunikacích.
Stredom Európy, zdroj: Crest Communications

Stredom Európy, zdroj: Crest Communications

“Považujeme za důležité, abychom pomáhali zachovat automobilovou historii a představovat ji široké veřejnosti a všem fanouškům motorismu. Obdivujeme všechny majitele veteránů, kteří do svých motorových pokladů investovali nemalé peníze a spoustu času. Bez jejich zapálení a umu by to určitě nešlo. Proto jsme rádi, že můžeme takovou akci podpořit a být její součástí,” říká Jindřich Krejčí, ředitel projektu ProfiAuto na Slovensku a v Česku.
Stredom Európy, zdroj: Crest Communications

Stredom Európy, zdroj: Crest Communications

První etapa startuje v 10 hodin v Kremnické Bani a vede do Turčianských Teplic. Místní pěší zóna se pak stane místem, kde se přes polední přestávku diváci pokochají všemi historickými skvosty. Na odpolední etapu se vyráží  dvě hodiny po poledni. Účastníky čeká velký okruh přes Budiš, Kláštor pod Znievom nebo Moškovec a končí se opět v Turčianských Teplicích. Tady je také nachystaný bohatý zábavní a hudební program až do večerních hodin.
Více informací o závodu najdete na https://www.facebook.com/veteranklubturciansketeplice/.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close