Skvosty s vůní benzínu přivítá plzeňské DEPO2015 již příští týden

Plzeňskou motoristickou přehlídku Skvosty s vůní benzínu čeká od 19. do 22. července již druhý ročník a znovu ji bude hostit kreativní zóna DEPO2015. Po celé 4 dny bude navíc zdarma přístupná i výstava 100PY, věnovaná kulatému výročí Československa.

Na své si přijdou především fanoušci italských značek a formulí, ale i našeho Metalexu a automobilky Škoda. Oproti loňsku budou novinkou i jednostopé exempláře. Motorky zastoupí naše slavné značky Jawa a ČZ, ale k vidění budou například skvosty s logem Harley Davidson. Celou akci oživí také bohatý program. Návštěvníci se mohou těšit na rozhovory s automobilovými osobnostmi, vystavené fotografie Jadrana Šetlíka a Petra Frýby, designový nábytek, sochy Michala Gabriela, či živou hudbu. Ve čtvrtek odpoledne bude na akci přítomen Adam Lacko, úřadující mistr Evropy tahačů v závodech na okruzích.

Skvosty s vůní benzínu, foto: Mirek Chaloupka

Skvosty s vůní benzínu, foto: Mirek Chaloupka

Festival Skvosty s vůní benzínu nabídne také živou hudbu. Na pódiu se každý den vystřídá jiná kapela. Svým repertoárem návštěvníky pobaví St. Johnny, ½ Rebel a Elvis Presley Band. Na rodiny s dětmi čekají zážitky v podobě šlapacích i elektrických motokár, závodů RC modelů či simulátoru Formule 1. Ten zájemce prožene simulovanou rychlostí 300 km/h nebo je nechá pořádně zapotit při výměně pneumatik v tzv. pit-stopu. Na takové akci samozřejmě nemůže chybět ani řidičská osvěta v podobě stánku BESIPu. Zde si odvážlivci vyzkouší převrácení či náraz vozidla. A ty méně benzinem zasažené zabaví trampolíny nebo pískoviště.

Výstava Skvosty s vůní benzínu v plzeňském Depu, foto: skvosty-plzen.cz

Výstava Skvosty s vůní benzínu v plzeňském Depu, foto: skvosty-plzen.cz

Když se ale akce jmenuje Skvosty s vůní benzínu, je dobré také nějaké ty čtyřkolové skvosty zmínit. Milovníci britské elegance jistě ocení provozuschopný nerenovovaný Rolls Royce 20/25 Park Ward nebo majestátní Rolls Royce Phantom. Německou stopu reprezentuje vítěz Grand Prix 1914 Benz 1914, filmový Mercedes 190 nebo legendární okřídlený Mercedes SLS. Potěší i pohled na stádo 750 koní, které umí zařehtat z útrob Lamborghini Aventador SV. Ještě 251 kobyl navíc tkví v Bugatti Veyron. My Češi ale stejně nedáme dopustit na Škodu 130RS, která ani na Skvostech nebude chybět.

Skvosty s vůní benzínu, foto: Mirek Chaloupka

Skvosty s vůní benzínu, foto: Mirek Chaloupka

Cena vstupného přímo na místě bude činit 400 Kč, zlevněná vstupenka vyjde na 250 Kč. Nárok na ni mají ve všech případech studenti, senioři a děti nad 150 cm. Menší děti a osoby s průkazkou ZTP a ZTP/P s doprovodem mohou na akci zdarma.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close