Skvosty se znovu vrací do Plzně

Někdo říká, že je to největší automobilová přehlídka v západních Čechách. A víte co? Má pravdu!

Skvosty s vůní benzínu budou i letos během jednoho prodlouženého prázdninového víkendu opanovat plzeňské DEPO2015. A ten víkend se právě blíží. Více než dvě stovky automobilových klasik i rarit na návštěvníky čekají mezi 19. a 21. červencem.

Organizátoři zvou zejména na ty opravdové špeky. Takové Ferrari F150 Proto MP2 dosud nikde k vidění nebylo. Když zůstaneme u vzpínajícího se hřebce, tak Ferrari 599 GTB 60F1 Ferrari 150° Italia bylo vyrobenou v sérii čítající pouze 40 kusů a jeden z nich zavítá do Plzně. Jen o deset více se po světě prohánělo vozů Maserati MC12. Vystavený exemplář i díky tomu prý vyjde na nějakých 50 až 100 milionů korun.

Návštěvníci jistě ocení i auta s příběhem. Jedním z nich v DEPu bude Imperial Le Baron. Jeho vlastníkem byl i gabonský diktátor Omar Bongo, který s ním navštívil všechny francouzské prezidenty od roku 1968, včetně Charlese de Gaulla. Vůz byl vyroben pod značkou Chrysler a jedná se o jediný kus evropské verze. Svoje čestné místo tu má i v minulých letech trošku opomíjená značka Porsche a nešlo vynechat ani vzpomínku na padesátileté výročí tuzemské značky Metalex, jejíž závod na výrobu formulových vozů leží od DEPa jen několik stovek metrů.

Nejde ale pouze o přehlídku unikátů. Spoustu z nás rozveselí více dokonalá práce restaurátorů odvedená na vozech, které jsme běžně vídali během našeho dětství. Škodovky, Wartburgy nebo Žigulíky stojí vedle závodních speciálů, tuningových výtvorů nebo filmových hvězd.

A chybět nemůže ani bohatý doprovodný program, o který se postarají známé motoristické osobnosti. Na Skvosty s vůní benzínu přijal pozvání třeba trabantista Dan Přibáň, Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek, kteří se vydali po stopách Hanzelky a Zikmunda, nebo dakarový závodník Martin Macík. Prostě motoristická slavnost se vším všudy! Její kompletní program najdete na oficiálních webových stránkách.

inzerce

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.