Skvosty se znovu vrací do Plzně

Někdo říká, že je to největší automobilová přehlídka v západních Čechách. A víte co? Má pravdu!

Skvosty s vůní benzínu budou i letos během jednoho prodlouženého prázdninového víkendu opanovat plzeňské DEPO2015. A ten víkend se právě blíží. Více než dvě stovky automobilových klasik i rarit na návštěvníky čekají mezi 19. a 21. červencem.

Organizátoři zvou zejména na ty opravdové špeky. Takové Ferrari F150 Proto MP2 dosud nikde k vidění nebylo. Když zůstaneme u vzpínajícího se hřebce, tak Ferrari 599 GTB 60F1 Ferrari 150° Italia bylo vyrobenou v sérii čítající pouze 40 kusů a jeden z nich zavítá do Plzně. Jen o deset více se po světě prohánělo vozů Maserati MC12. Vystavený exemplář i díky tomu prý vyjde na nějakých 50 až 100 milionů korun.

Návštěvníci jistě ocení i auta s příběhem. Jedním z nich v DEPu bude Imperial Le Baron. Jeho vlastníkem byl i gabonský diktátor Omar Bongo, který s ním navštívil všechny francouzské prezidenty od roku 1968, včetně Charlese de Gaulla. Vůz byl vyroben pod značkou Chrysler a jedná se o jediný kus evropské verze. Svoje čestné místo tu má i v minulých letech trošku opomíjená značka Porsche a nešlo vynechat ani vzpomínku na padesátileté výročí tuzemské značky Metalex, jejíž závod na výrobu formulových vozů leží od DEPa jen několik stovek metrů.

Nejde ale pouze o přehlídku unikátů. Spoustu z nás rozveselí více dokonalá práce restaurátorů odvedená na vozech, které jsme běžně vídali během našeho dětství. Škodovky, Wartburgy nebo Žigulíky stojí vedle závodních speciálů, tuningových výtvorů nebo filmových hvězd.

A chybět nemůže ani bohatý doprovodný program, o který se postarají známé motoristické osobnosti. Na Skvosty s vůní benzínu přijal pozvání třeba trabantista Dan Přibáň, Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek, kteří se vydali po stopách Hanzelky a Zikmunda, nebo dakarový závodník Martin Macík. Prostě motoristická slavnost se vším všudy! Její kompletní program najdete na oficiálních webových stránkách.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close