Skvosty s vůní benzínu zamíří do Plzně i potřetí

Plzeňské DEPO2015 se znovu stane dějištěm největší automobilové výstavy na západě Čech. Skvosty s vůní benzínu sem zavítají znovu v červenci. Fanoušci motorismu by si už měli v kalendářích poznamenat termín 19. – 21. července.

Zápodočeské Legendy pokračují v trendu, který nastolily v předchozích dvou letech. „Přehlídka, kterou vloni a předloni navštívilo celkem na dvacet tisíc milovníků historických a luxusních aut, nemá ambici být největší, ale stát se nejkvalitnější přehlídkou nejkrásnějších kousků u nás,“ říká Roman Jurečko, předseda Nadačního fondu Plzeň sobě, který akci pořádá. „A nebude jen o autech, ale krásných věcech obecně. Expozice doplníme o designový nábytek, vzácné bonsaje, nebo umělecká díla sochaře Michala Gabriela,“ dodává Jurečko. Kromě toho na návštěvníky čeká hudební produkce, spousta jídla a pití, závody na šlapacích motokárách a další zábava pro celou rodinu.

zdroj: Skvosty s vůní benzínu

zdroj: Skvosty s vůní benzínu

A vyrazí se i z Plzně, alespoň tedy virtuálně. Program totiž v pátek zahájí Dan Přibáň, a to hned dvojím povídáním z cest a autogramiádou. V sobotu budou moci návštěvníci potkat dva mladé cestovatele a rodáky ze západočeských Plas Lukáše Sochu a Tomáše Vaňourka, kteří vloni absolvovali expedici nazvanou „Zikmund 100“. Výstava jejich fotografií spolu s původními snímky z rukou Hanzelky a Zikmunda, jejichž trasu mladíci opakovali, bude k vidění po celou dobu akce. Zároveň se bude v sále Klempírny promítat krátký střihový film s dosud nezveřejněnými záběry z autentických cest Hanzelky a Zikmunda. No a Dakar je vlastně také cestování. Nejtvrdší rally tu zastoupí kamioňák Martin Macík mladší a motorkář Jan Brabec.

zdroj: Skvosty s vůní benzínu

zdroj: Skvosty s vůní bzdroj: Skvosty s vůní benzínuenzínu

Většina fanoušků sem ale dorazí hlavně kvůli skvostům plechovým. Perlou bude zejména legendární Tatra 87 a spolu s ní třeba Chevrolet Master z roku 1938, či Plymouth RoadRunner z roku 1968. Vzácným exponátem bude i Maserati MC 12, jichž bylo vyrobeno pouhých 50 kusů, či supersporty Lamborghini Huracán nebo Ferrari F12 Berlinetta. Na své si přijdou i milovníci jednostopých vozů značek Jawa a Harley Davidson a zaujme i výstava věnovaná výročí plzeňského Metalexu. Potěší i pohled na pečlivě opečovávané veterány ze socialistického bloku.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close