Škodovácký závod Kvasiny montuje auta již 70 let

Škoda auto slaví 70 let výroby vozů v Kvasinách. Vozy Škoda opouštějí výrobní linku v Kvasinách již od roku 1947. 8 000 zaměstnanců dnes vyrábí přibližně 1 000 vozů denně. Na počátku roku 2017 zde bylo vyrobeno dvoumilionté vozidlo značky. V budoucnu má být v lokalitě ve východních Čechách ročně vyráběno více než 300 000 vozidel – kvůli tomu společnost Škoda auto průběžně modernizuje výrobní závod.


„Kvasiny jsou špičkovým závodem s dlouhou tradicí a vynikajícími a vysoce kvalifikovanými zaměstnanci,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda auto pro výrobu a logistiku. „Jako důležitý výrobní pilíř přispívá náš závod v Kvasinách významně k dosažení výrobních cílů definovaných v naší Strategii 2025. V nadcházejících letech se zde roční objem výroby bude nadále zvyšovat. Za tímto účelem do této lokality významně investujeme a z Kvasin vytváříme kompetenční centrum pro výrobu vozů nejen kategorie SUV,“ dodal dále Oeljeklaus.

Škoda Kodiaq, zdroj: Škoda auto

Škoda Kodiaq, zdroj: Škoda auto

Již od roku 1934 jsou ve východočeském výrobním závodě vyráběny automobily, o 13 let pozdějizahájila automobilka ŠKODA v Kvasinách výrobu vozu Škoda Superb – již tehdy byl vlajkovou lodí značky. V následujících letech zde kromě jiného vznikly modely Felicia (1958 – 1964), 110 R Coupé (1970 – 80), Pick-up (1995 – 2001), první a druhá generace modelu Superb, Škoda Roomster nebo Škoda Yeti.
V současné době zažívá závod Škoda auto v Kvasinách největší modernizaci a rozšíření ve své historii. V rámci SUV-ofenzívy, která začala s modelem Škoda Kodiaq, bude výrobce investovat okolo sedmi miliard korun do modernizace výrobních procesů. V nadcházejících letech se výrobní kapacita zvýší na více než 300 000 vozidel ročně. V současné době se zde vyrábějí modely Škoda Superb, Škoda Kodiaq a nové kompaktní SUV Škoda Karoq. Závod Škoda auto v Kvasinách vyrábí také SUV Seat Ateca.

Škoda Roomster, zdroj: Škoda auto

Škoda Roomster, zdroj: Škoda auto

Počet zaměstnanců v roce 2016 vzrostl o dalších 2 600, v současnosti má Škoda auto v Kvasinách přibližně 8 000 zaměstnanců. Společnost je jedním z největších zaměstnavatelů v regionu. Kromě toho investuje automobilový výrobce do regionální infrastruktury a podporuje přitažlivost lokality prostřednictvím podpory společensky prospěšných projektů.

zdroj: Škoda auto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close