Škoda zveřejnila první skicu interiéru modelu Scala

Premiéra modelu Škoda Scala se blíží, a mladoboleslavská automobilka tak začíná hýřit všelijakými ochutnávkami a mírně kamuflovanými snímky. Tím posledním je velmi realistická skica části interiéru budoucího vozu. Podle očekávání jde o kombinaci starých známých tvarů a linií a řady novinek.

Jako celek působí vnitřek vozu velmi moderně. Může za to především obří tablet informačního systému. Tohle vážně nevypadá jako lowcost. Naopak jde o největší displej ve třídě. A podobné to bude i s příplatkovým virtuálním kokpitem. Opravdovou frajeřinou bude možnost odemykat a zamykat vůz pomocí aplikace v chytrém telefonu.

První skica interiéru nového hatchbacku Škoda Scala, foto: Škoda auto

První skica interiéru nového hatchbacku Škoda Scala, foto: Škoda auto

Podle tvarů byste však palubní desku ke značce jednoznačně přiřadili. Tvary vypadají ostřejší a působí emocionálněji, přesto jsou spíš doladěné a aktualizované než zcela nové. Svou konzervativnost škodováci prozrazují i klasickou páku ruční brzdy.

Dojem kvality mají dotvářet i materiály a netradiční dvoubarevné provedení, které bude jistě doménou příplatkové výbavy. Na útulnosti interiér získá i díky kontrastnímu prošití potahů sedadel. Ty bude možné volitelně pořídit i v provedení z ušlechtilého mikrovlákna Suedia. A solidní materiály doplní i příjemné ambientní osvětlení v bílé nebo červené barvě.

Nebyla by to však Škoda, aby hrála pouze na luxusnější notu a zapomínala na praktičnost. Naše automobilka uvolnila i první čísla k novému modelu Scala. Předně jde o velikost zavazadlového prostoru. Jeho základní objem činí 467 litrů, což je na hatchback fantastické číslo. Sklopením zadních sedadel se dostanete k číslu 1410 litrů. Silnou stránkou má být i prostor na zadních sedadlech. Na rozvoru 2 649 milimetrů se prý inženýrům podařilo vykouzlit podobně velkorysé sezení jako v Octavii.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close