Škoda vyslala veterány i na Südsteiermark Classic

Značka ŠKODA má na rakouském trhu velmi silnou pozici, nově ji podpořila i jako partner soutěže historických vozidel Südsteiermark Classic, která probíhala od 27. do 28. dubna v jižním Štýrsku. Do boje o setiny vteřin se letos zapojily vozy ŠKODA 440 SPARTAK a FELICIA a v zázemí bylo možné obdivovat luxusní SUPERB 3000 OHV, aerodynamický POPULAR MONTE CARLO i zástupce aktuálních modelů.
Rallye Südsteier Classic se pořádá od roku 2001, kromě půvabné jihoštýrské krajiny protkané vinohrady ji charakterizuje i početná divácká kulisa a velmi přátelská atmosféra. Společnost ŠKODA AUTO se stala partnerem této prestižní soutěže a zároveň aktivním účastníkem dění na trati i v zázemí.

Škoda 440 Spartak, foto: Škoda auto

Škoda 440 Spartak, foto: Škoda auto

Tým ŠKODA Classic reprezentovaly dvě posádky se zástupci produkce 50. a 60. let. Nejen stylové dvoubarevné provedení karoserie, přídavný dálkový světlomet, světla do mlhy a trojice stíračů čelního skla poutají pozornost k vozu ŠKODA 440 SPARTAK z roku 1957. Přímý předchůdce populární řady OCTAVIA dosahuje díky čtyřválcovému motoru o objemu 1089 cm3 a výkonu 40 koní rychlosti 110 km/h.

Škoda Felicia, foto: Škoda auto

Škoda Felicia, foto: Škoda auto

Spartaku sekundovala nadčasově elegantní kabriolet ŠKODA FELICIA (1961) výrazné tyrkysové barvy. Motor s výkonem 50 koní stačí na tempo 130 km/h. Velmi zdařilé zpřevodování se v alpském terénu již opakovaně osvědčilo.

V zázemí soutěže měli diváci příležitost si prohlédnout i další reprezentanty inspirativní historie a úspěšné současnosti mladoboleslavské značky. Vývoj vlajkové lodi s okřídleným šípem v logu připomněl SUPERB 3000 OHV z roku 1939 v přímém srovnání s aktuální verzí SUPERB 2,0 TSI SPORTLINE. K magnetům bezesporu patřiil i POPULAR MONTE CARLO z roku 1937, který okouzlil aerodynamickými tvary karoserie. Modelovou ofenzívu společnosti ŠKODA AUTO v kategorii SUV dokreslila ŠKODA KAROQ.
Soutěž odstartovala v pátek 27. dubna v 7.30 v rakouském Gamlitzu. Ze stejného místa se
posádky následujícího dne vydaly i do závěrečné etapy a v odpoledních hodinách soboty 28. dubna
tu také projely cílem. Klikaté silničky dovedly na 150 posádek historických automobilů do
největší souvislé oblasti typických alpských pastvin, na Teichalm. Zároveň se odtud otevírá
působivý výhled do východní části Štýrska.

repro: Škoda auto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close