Škoda uvolnila první obrázky studie VisionS

Škoda VisionS, zdroj: Škoda auto

Škoda VisionS, zdroj: Škoda auto

Škoda Snowman nebo Kodiaq. Tyto názvy budoucího velkého SUV mladoboleslavské automobilky nedávají již několik let spát milovníkům novinek i aut s okřídleným šípem v logu. Modelu, který zřejmě nakonec ponese medvědí jméno, bude, podobně jako v případě současného Superbu, předcházet designová studie. Ta ponese název VisionS a Škoda ji slíbila ukázat světu na nadcházejícím autosalonu v Ženevě. V tuto chvíli uvolnila několik prvních skic, aby ještě zesílila napětí.

 

Škoda VisionS, zdroj: Škoda auto

Škoda VisionS, zdroj: Škoda auto

Co je z prvních obrázků patrné? VisionS vyznává stejný designový jazyk jako předchůdce Superbu – VisionC. To je zřejmě dobře, protože Superb vidím subjektivně jako jedno z nejhezčích aut střední třídy. Zejména přední část konceptu svého staršího brášku nezapře a pokud se celé auto povede proporčně lépe než současné Fabia, můžeme mít i designově pěkné velké SUV.

Apropó velké: Celé auto má mít na délku 4,7 metru, na šířku 1,9 metru a na výšku necelého 1,7 metru. To už je skutečně kus auta. Škoda navíc potvrdila, že nezůstane u dvou řad sedadel. Budoucí Kodiaq tak bude konkurovat skutečně těm největším SUV na našem trhu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close