Škoda ukázala, jak trápila nový Kodiaq

Nové SUV Škoda Kodiaq má být i při konfekčnosti těchto vozidel nejdrsnějším modelem značky. Mladoboleslavští k dokládají i zprávou o tom, jak novou Škodovku trápili během testování.

Třeskutý mráz daleko na severu, palčivé horko na jihu a extrémní namáhání ve zkušebních stanicích. To vše obsahoval náročný testovací program, který Škoda pro model Kodiaq připravila. Výsledkem má podle mladoboleslavské automobilky být hodnocení nového velkého SUV na špičce spolehlivosti ve svém segmentu.

Škoda Kodiaq v testu, zdroj: Škoda auto

Škoda Kodiaq v testu, zdroj: Škoda auto

Dříve než začne sériová výroba, prodělávají prototypy různé zkoušky. Virtuální vývoj, klimatická zkušební stanice s teplotami -40 – +90°C a vlhkostí vzduchu 5-95%, reálné zkušební jízdy za slunečního svitu, deště a sněžení, hodiny v hydropulzní zkušebně a další funkční testy. Tím vším si nová Škoda prošla. Celkem tak má Kodiaq za sebou více než dva miliony testovacích kilometrů a tisíce hodin ve zkušebnách.

“Intenzívní testování je tradice, které jsme dodnes věrní a během desetiletí z ní také vznikl ambiciózní požadavek, stát se měřítkem v našem segmentu, například v oblasti funkčnosti a kvalitního zpracování,“ říká Jiří Dytrych, vedoucí produktové řady Compact.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close