Škoda ukázala interiér crossoveru Kamiq

Premiéra nejmenšího crossoveru české automobilky se blíží. Škoda Kamiq se ukáže v březnu na ženevském autosalonu a z Mladé Boleslavi začínají proudit první snímky a informace. Teď naposledy byl odtajněn interiér. Je na co se těšit?

Inu, je i není. U natolik rozumové značky, jakou Škoda je, lze jen těžko čekat nějaké výstřelky a módní kudrlinky. Design i zpracování prostoru pro posádku mají škodováci už hezkých pár let vychytané a podle všeho z toho trendu nevybočí ani Kamiq. Nadčasově strohé tvary, jimž však nelze upřít jistou dávku modernosti, přijdou ke slovu i v tomto případě.

Škoda Kamiq - interiér, foto: Škoda auto

Škoda Kamiq – interiér, foto: Škoda auto

Tříramenný volant si můžeme odškrtnout, tablet vykukující z prostřední části palubní desky také. S tím se tak nějak počítalo, stejně jako s materiálem sedadel a voličem převodovky DSG na obrázku. Zobrazená vrcholná verze svůj solidní standard má, zajímavější by mohl být pohled do vozu s nejnižší výbavě. Budou i tam drobnosti, které dělají dobrý dojem? Na mysli mám zejména látkové části výplně dveří nebo loketní opěrku mezi předními sedadly.

Jestli v interiéru Škody Kamiq existuje detail, kterým mě Škoda přesvědčila, že zaměstnává kreativce, je jím vzhled okolí páčky na otevírání předních dveří. Není to žádná bomba, ale neotřelé řešení. A jsou to právě ta neotřelá řešení, která ze škatulí na kolech dělají rodinné přátele. Jinak je totiž interiér plný kusů plastu, které by snad pasovaly do všech modelů koncernu Volkswagen. Madla dveří okolí ovladačů stahování oken nebo dvířka schránky před spolujezdcem jako bych už někde viděl…

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close