Škoda Superb zabodovala v německém Auto Testu

Vlajková loď mladoboleslavské automobilky získala titul ,Auto Test Sieger 2018‘. Škoda Superb s dvoulitrovým turbodieselem pod kapotou a 150 koňmi výkonu zvítězila nad všemi ostatními importovanými vozy, které německý časopis Auto Test v uplynulém roce prověřoval.

Za loňský rok bylo redaktory tohoto periodika testováno přibližně 500 aut. V březnovém vydání přišla řada na vůz Škoda Superb s motorem 2.0 TDI pod kapotou. Výsledkem bylo hodnocení ve výši 641 bodů.

Testeři ocenili zejména „nejlepší nabídku prostoru“ a „uživatelsky přívětivý infotainment“. Potvrdili tak, že parketou naší automobilky je nabízet vždy co nejpraktičtější automobil v dané třídě, jak nakonec dokládá i slogan „simply clever“. Koncernové technologie přitom vozům dodávají solidní kvalitu, příjemný jízdní komfort a dobré jízdní vlastnosti.

Škoda Superb, foto: Škoda auto

Škoda Superb, foto: Škoda auto

„Zisk dalšího ocenění pro model Škoda Superb, který souhrnem všech vlastností v testu časopisu ,Auto Test‘ jasně přesvědčil, nás velice těší,“ řekl Stefan N. Quary, vedoucí oblasti prodeje společnosti ŠKODA AUTO Deutschland GmbH, při předávání cen v Kolíně nad Rýnem.

Německý časopis Auto Test uděluje ocenění pro nejlepší testované vozy za uplynulých dvanáct měsíců od roku 2008. Že jde o hodnocení seriózní, dokládá více než jeden milion kilometrů, které za rok redaktoři Auto Testu za volantem zkoušených vozů najedou.

Pro naši největší automobilku se nejedná o první úspěch tohoto druhu. V letech 2014 a 2015 se prestižních vítězství mezi importovanými vozy dočkala Škoda Octavia Combi. Předloni zabodovala naopak prostornější verze Superbu, kterou v loňském roce na druhé místo odsunula Škoda Kodiaq. To jen dokládá, že automobilka s okřídleným šípem ve znaku umí dělat vozy, které naši západní sousedé ocení.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close