Škoda Superb prošla faceliftem. Jaké jsou hlavní novinky?

Vlajková loď mladoboleslavské značky před nedávnem prošla faceliftem. Tohle slovo je na místě, neboť omlazená Škoda Superb prošla skutečně pouze drobnými designovými retušemi. Už původnímu modelu to velmi sekne, a tak nebylo třeba se pouštět do nějakých velkých operací. Ani technika není kdovíjak jiná a tradiční silná zbraň v podobě praktičnosti zůstala samozřejmostí i po modernizaci. Jaké hlavní novinky tak nová Škoda Superb nabízí?

Verze Scout

Tu největší pozná na první pohled každý. V době SUV a zejména všemožných kříženců je Superb Scout se zvýšeným podvozkem, tvrďáckým oplastováním a bohatou výbavou sázkou na jistotu. Asi nikdo nečeká, že bude trhat prodejní rekordy. Pohybujeme se přece ve střední třídě. Právě ta ale pod náporem pseudoteréňáků úpí nejvíce a Scout by mohl tento nářek poněkud zeslabit.

Škoda Superb ´2019, foto: Škoda auto

Škoda Superb ´2019, foto: Škoda auto

Full LED Matrix světlomety

Čeho už si všimne jenom fajnšmekr a uživatel touto technologií vybaveného vozu, to jsou na přání dodávané Full LED Matrix světlomety. Skvělý světelný výkon přináší mnohem větší optický komfort v noci a zvyšuje bezpečnost. Nová technologie umožňuje mít neustále rozsvícená dálková světla, aniž by byli oslněni ostatní řidiči. Po vzoru Scaly dostal Superb také dynamická směrová světla v zadní části vozu. Prémie je vzdálena zase o něco méně.

Škoda Superb ´2019, foto: Škoda auto

Škoda Superb ´2019, foto: Škoda auto

Nové asistenční systémy

Ve změti všemožných asistentů aby se člověk vyznal. Superb jich měl celou řadu i dosud. Jeho bezpečnost i pohodlí pro řidiče nadále rozšiřují zejména aktivní adaptivní tempomat a nový Emergency Assist pro víceproudé silnice, který bude dostupný od poloviny roku 2020. Že adaptivní tempomat má už ten současný? Tenhle dokáže podle auta jedoucího vpředu upravovat rychlost až do 210 km/h. Vozy vybavené dvouspojkovou převodovkou DSG zvládnou navíc sami zastavit a do tří sekund poté se i rozjet. Kromě toho získává aktivní adaptivní tempomat data z GPS a dokáže zpomalit před zatáčkou nebo dopravním omezením.

Plug-in hybridní pohon

Na nejzelenější bombu si budeme muset počkat do konce roku. Hybrid do zásuvky schopný v rozumném příměstském okruhu fungovat i jako elektromobil přijde na trh ještě letos. Těšit se můžeme na solidní odpich, zvýšenou hmotnost i cenovku.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close