Škoda Rapid vs. Volkswagen Golf (VII)

Škoda Rapid se pomalu vytrácí ze showroomů a získává status žádané ojetiny. Potenciální kupci by jistě neměli zapomenout, že tohle budgetové auto AutoBild kdysi srovnával s etalonem mezi kompakty. Jeho redaktoři jej postavili před Volkswagen Golf 7. generace.

Výsledek srovnání šlo předpokládat. AutoBild je přece německé médium. Konstrukčně jsou si oba vozy navíc na hony vzdálené. Ačkoli Škoda Rapid představila coby zástupce nižší střední třídy, jeho lacinější řešení z něj dělala spíše hodně velké malé auto. Toho se nakonec nezbavila ani Scala, coby jeho následovník. Na platformě MQB A0 ale udělá více parády než mix dílů z první Octavie a starších Fabií.

Škoda Rapid, foto: Škoda

Přesto je zajímavé porovnat, jak moc se Rapid svému ideálu blíží. Zejména proto je sdílené video k nezaplacení. Automobilka s okřídleným šípem ve znaku totiž s Rapidem dokázala zázrak. Při běžném užívání se ke kompaktům blížil natolik, že jej za něj mohla směle vydávat. Kdo toužil po bohatém prostoru v příčném směru, látkových výplních dveří nebo jistějších jízdních vlastnostech, ten musel sáhnout hlouběji do kapsy a koupit Octavii nebo zmiňovaný Volkswagen. Komu však šlo o pohodlné a praktické auto pro čtyřčlennou rodinu, toho Rapid nemohl zklamat. A nezklame ani jako ojetina.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close