Škoda přiveze do Ženevy také koncept Vision X

Výhled do dalšího rozvoje modelové palety naší největší automobilky nabídne studie Škoda Vision X. Koncept městského crossoveru přenáší charakteristické prvky úspěšných SUV modelů s okřídleným šípem ve znaku do pro Škodu nového a velmi progresivního segmentu. Světovou premiéru si malý hybrid odbude na ženevském autosalonu 2018.

Škoda Vision X, zdroj: Škoda auto

Škoda Vision X, zdroj: Škoda auto

S kompaktními proporcemi se Škoda Vision X představuje jako ideální společník pro aktivní městský životní styl. Exteriér se vyznačuje precizními liniemi a jasnými konturami povrchu, které
podtrhují dynamický charakter studie vozu s hybridním pohonem, lakované v odstínu barvy FlexGreen. Sportovní akcent vozu dodává střecha v kontrastním antracitovém odstínu. Mohutný
vzhled vozu dodávají výrazné nárazníky, robustní prahy, velká panoramatická prosklená střecha a dvacetipalcová hliníková kola. Inspirací pro ostřejší design bylo již poněkolikáte tradiční řemeslné umění českých sklářů. Řadu linií poznáváme již na větších sourozencích této studie. Škoda nově začíná operovat také s předními světlomety v několika úrovních, podobně jako například Citroën nebo Hyundai.

Škoda Vision X, zdroj: Škoda auto

Škoda Vision X, zdroj: Škoda auto

Zcela nový designový jazyk je patrný i v interiéru. Opticky mu dominuje široká, ergonomicky konturovaná přístrojová deska s volně stojícím barevným displejem, jehož prostřednictvím lze rychle a intuitivně ovládat infotainment. Osvětlené prvky z broušeného křišťálu v souhře s barevným displejem vytváří zajímavé světelné efekty.
Díky rozšíření úspěšné rodiny kategorie SUV o třetí model chce značka Škoda oslovit a zaujmout novou cílovou skupinu. Rozšíření nabídky se zaměřením na silně rostoucí segment SUV je významným pilířem Strategie ŠKODA 2025. Do roku 2025 bude Škoda auto vedle vozů s čistě elektrickým pohonem mít v nabídce i plug-in hybridy. Každý čtvrtý automobil značky Škoda bude elektrifikován.

zdroj: Škoda auto

Škoda Vision X, zdroj: Škoda auto

Škoda Vision X, zdroj: Škoda auto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close