Škoda představuje velké SUV Kodiaq

Škoda vstupuje s modelem Kodiaq do celosvětově rychle rostoucího segmentu velkých SUV. Tím chce automobilka oslovit nové skupiny zákazníků, zvýšit své tržní podíly a posílit svou pozici na světových trzích.

„Naše nové SUV Škoda Kodiaq je vůz se silnými outdoorovými kvalitami,“ říká předseda představenstva společnosti Škoda auto Bernhard Maier. „Spojuje aktivní životní styl s klasickými přednostmi značky – vysokou funkčností a nadprůměrnou prostorností. Jako vždy jsme si při vývoji stanovili cíl nabídnout kus auta navíc a vytvořit tak nejlepší nabídku v segmentu. Škoda Kodiaq přijíždí se svým atraktivním designem a patřičně na sebe upoutává pozornost.“

Škoda Kodiaq, zdroj: Škoda auto

Škoda Kodiaq, zdroj: Škoda auto

Už na první pohled je Kodiaq typickým vozem mladoboleslavské automobilky. Má výrazný škodovácký vzhled, který velkému SUV bude, zdá se, slušet. V pěti i sedmimístné verzi má nabízet Škoda Kodiaq dostatek prostoru pro všechny cestující i zavazadla. Pětimístná verze má se svými až 2 065 litry největší zavazadlový prostor ve své třídě. Podélně posuvná zadní sedadla jsou součástí sériové výbavy. Sklon opěradel lze podle potřeby nastavovat.

Nebyla by to Škoda, aby nepřišla s dalšími simply clever nápady. Jedním z nich je automaticky výsuvná plastová ochrana hran dveří, která má zabraňovat poškození při otevírání dveří. Pro nejmladší pasažéry je ve voze elektrická dětská bezpečnostní pojistka a pro dlouhé jízdy Paket spánek se speciálními hlavovými opěrkami.

Škoda Kodiaq, zdroj: Škoda auto

Škoda Kodiaq, zdroj: Škoda auto

Infotainment vychází z druhé generace koncernové modulární stavebnice. Nabízí moderní funkce a rozhraní a je vybaven kapacitními dotykovými displeji. Vrcholné systémy Columbus a Amundsen disponují funkcí WLAN-hotspot. Pro infotainment Columbus je v nabídce na přání LTE modul, který umožňuje internetové připojení na bázi v současnosti nejrychlejšího mobilního standardu. S ním mohou být pasažéři připojeni k internetu či posílat e-maily svými telefony a tablety. Nové on-line mobilní služby značky Škoda odpovídají rychlostnímu standardu LTE a jsou rozdělené do dvou kategorií: On-line služby infotainmentu sloužící pro informace a navigaci a služby Care Connect, které pomáhají při poruchách a v nouzi. Tlačítko nouzového volání eCall, které v Evropě bude předepsaným standardem až od roku 2018, je součástí sériové výbavy v rámci služby Care Connect již dnes. Další on-line služby fungují prostřednictvím aplikace Škoda Connect App. S nimi lze vůz na dálku kontrolovat, konfigurovat a najít pomocí chytrého telefonu.

Při zahájení prodeje modelu Škoda Kodiaq na počátku roku 2017 budou mít zákazníci na výběr pět agregátů. Dva vznětové a tři zážehové, všechny samozřejmě přeplňované. Nejsilnějším benzinovým agregátem je motor 2,0 TSI o maximálním výkonu 180 koní. Díky výraznému podílu vysokopevnostní oceli je karoserie modelu Škoda Kodiaq relativně lehká. O přenos výkonu na přední či všechna kola se postarají očekávané technologie – šestistupňová manuální převodovka či převodovka DSG. Pro atraktivnější zážitek z jízdy má vůz ve výbavě volbu jízdního profilu Driving Mode Select a adaptivní podvozek DCC. S nimi lze v několika módech nastavit řízení, odezvu plynového pedálu, řazení převodovky DSG a funkci tlumičů. Kodiaq se má podle Škody cítit jako doma i v terénu. Tam, kde silnice končí, podporuje řidiče vozu s pohonem 4×4 volitelný režim Off-road. Stiskem tlačítka se všechny relevantní systémy (management motoru, asistenční systémy a elektronické podvozkové systémy ABS a ESC) samostatně přizpůsobí podmínkám v terénu. V případě, že je automobil vybaven DCC, lze nastavit i tlumiče.

zdroj: Škoda auto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close