Škoda předává policii téměř 500 nových Octavií

Nové Octavie pro Policii ČR, zdroj: Škoda auto

Nové Octavie pro Policii ČR, zdroj: Škoda auto

Škoda auto včera potvrdila dlouhodobou spolupráci s Policií ČR předáním dalších služebních vozů. Celkem 64 ze 477 nových Octavií, které Škoda vysoutěžila v rámci tendru Ministerstva vnitra v červnu, převzal včera přímo v Mladé Boleslavi policejní prezident Tomáš Tuhý.

Všechny nové Octavie pohání benzinový přeplňovaný čtyřválec. Policie si objednala motory o objemu 1.4 (110 kW) a 1.8 (132 kW) litru. Výbava nových služebních vozů Policie ČR vychází z výbavového stupně Active. Vozy jsou dle specifikací Policie osazeny speciálními doplňky. Patří mezi ně například LED světelná rampa nové generace se dvěma úrovněmi svítivosti pro použití ve dne i v noci a programovatelným LED signalizačním displejem, modrá LED světla v přední i zadní části vozu, LED pracovní světla a bezpečnostní uzamykatelná schránka na zbraně. Ke speciálním prvkům výbavy patří dále mimo jiné reflexní barevné provedení se zvýšenou odrazivostí, zatemněná zadní okna, panoramatické vnitřní zrcátko, rozšířená elektroinstalace pro připojení externích spotřebičů (5 x 12V, 1 x 230V), rozšířené LED osvětlení interiéru, elektrické ovládání všech oken a parkovací senzory vzadu.

Nové vozy jsou součástí obnovy vozového parku pořízeného v letech 2008 – 2011. Škoda auto při této příležitosti připomíná, že její automobily jsou nedílnou součástí vozového parku Policie České republiky již od jejího vzniku v roce 1993. Pamětníci však vědí, že výkonné jednotky ministerstva vnitra jezdily v mladoboleslavských vozech desítky let předtím, ať už to bylo v barvách VB, SNB nebo policie.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close