Škoda otevírá závod v Kvasinách veřejnosti

Výrobní závod Škoda auto v Kvasinách je po rozsáhlé modernizaci a rozšíření otevřen veřejnosti. V průběhu tříměsíční pilotní fáze navštívilo závod již téměř 900 zájemců. Během dvouhodinové komentované prohlídky mají účastníci možnost seznámit se s historií i současností závodu. Průvodci je provedou nejen reprezentačními prostory, ale také svařovnou a konečnou montáží. Exkurze jsou bezplatné.

„Jsme hrdí na bohatou historii výroby automobilů v Kvasinách, stejně tak jako na její současnost,“ popisuje Jiří Černý, vedoucí výroby vozů v závodě Škody v Kvasinách. „Závodem v Kvasinách proto provázejí návštěvníky naši zkušení zaměstnanci. Výhodou je, že mají k automobilce osobní vztah a mají o ní co říci, a to nejen ze současnosti, ale především z její bohaté historie. Průvodcovské služby tak v tuto chvíli zaštiťuje například pan Bohuslav Čtvrtečka. Pro automobilku s okřídleným šípem ve znaku pracoval celkem 46 let a to nejen v Kvasinách, ale i v Chile, kde se podílel na výrobě modelu Octavia combi. Dalším z průvodců je pan Vladimír Holoubek, zkušený Škodovák, který se více než 50 let věnuje sbírání, zaznamenávání a ukládání informací z historie kvasinské automobilky,“ dodal dále Černý.

Exkurze ve výrobních provozech ŠKODA AUTO, závod Kvasiny. zdroj: Škoda auto

Exkurze ve výrobních provozech ŠKODA AUTO, závod Kvasiny. zdroj: Škoda auto

Závod v Kvasinách si loni připomněl 70 let od doby, kdy z jeho linky sjel historicky první vůz značky Škoda. Již od roku 1934 byly ve východočeském výrobním závodě vyráběny automobily, o 13 let později zahájila automobilka Škoda v Kvasinách výrobu modelu Superb – již tehdy vlajkovou loď značky. V následujících letech zde kromě jiného vznikly modely Felicia (1958 – 1964), 110 R Coupé (1970 – 80), Pick-up (1995 – 2001), první a druhá generace modelu Superb, Škoda Roomster nebo Škoda Yeti.

inzerce


V současné době zažívá závod Škoda auto v Kvasinách největší modernizaci a rozšíření ve své historii.

Od roku 2015 investovala společnost Škoda auto přibližně jedenáct miliard korun do rozšíření kompetence závodu v Kvasinách pro výrobu vozů SUV. Kvasinský závod dává práci přes 8 tisícům lidem a patří tak k nejdůležitějším zaměstnavatelům v regionu. Vyrábějí se zde modely Škoda Superb, Škoda Kodiaq a od roku 2017 i nejnovější kompaktní SUV Škoda Karoq, které na začátku ledna letošního roku získalo ocenění Auto roku v ČR od odborné novinářské poroty. Od roku 2019 bude z výrobní linky v Kvasinách sjíždět také první vůz značky Škoda s elektrickým pohonem. Bude jím Škoda Superb s plug-in hybridním hnacím ústrojím.

Během pilotní fáze prohlídek závodu, která probíhala od října do prosince 2017, navštívilo výrobní závod automobilky ve východočeských Kvasinách téměř 900 zájemců ve více než 80 exkurzích. Přibližně dvouhodinová exkurze zavede návštěvníky do svařovny a montáže vozů.

zdroj: Škoda auto (tisková zpráva)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close