Škoda Octavia III po faceliftu v provedení RS a Scout

O modernizaci vozu Škoda Octavia už víme. Všichni vzrušeně hovoří o kontroverzní čtyřoké masce, která dává českému bestselleru úplně jiný výraz. V Mladé Boleslavi nyní uvolnili informace o modernizovaném sportovním provedení RS i dobrodružném Scoutovi. V obou případech auta vypadají podstatně lépe než běžná Octavia.

Škoda Octavia RS

Nové EreSo má být nejsilnější Octavií v historii. Platí to tedy pro to s benzinovým motorem. Přeplňovaný dvoulitr dosáhne výkonu 169 kW, čímž o 7 Kw překoná současnou verzi. Vznětová 2.0 TDI zůstává na 135 kW. Změněný je také podvozek, který se vzadu o 30 mm rozšíří a oproti klasické Octavii o 15 mm přiblíží zemi. V nabídce zůstává možnost mít vznětovou Octavii RS s pohonem všech kol i šestirychlostní manuální nebo dvouspojkovou DSG převodovkou.

Škoda Octavia RS, zdroj: Škoda auto

Škoda Octavia RS, zdroj: Škoda auto

Infotainment bude odpovídat zvyklostem v klasických Octaviích. Z množství nabízených asistenčních systémů budete možná zmateni, kdo vlastně celé auto ovládá. K novinkám patří asistent pro couvání s přívěsem, Blind Spot Detect varující před vozidly v mrtvém úhlu a Rear Traffic Alert, který mimo jiné při couvání z parkovacího místa sleduje provoz za vozidlem a vedle něj. Crew Protect Assist při hrozící nehodě zavře okna a střešní okno, předepne bezpečnostní pásy řidiče a spolujezdce a spolupracuje s vylepšeným systémem Front Assist s funkcí nouzové brzdy City a prediktivní ochranou chodců. K tomu všemu patří i vylepšený parkovací asistent.

Škoda Octavia Scout

Všestranný a oproti klasické Octavii combi o 30 mm zvýšený dobrodruh bude v nabídce se třemi motory, vždy s pohonem všech kol. Zážehové zastupuje 1.8 TSI o výkonu 132 kW a vznětové 2.0 TDI naladěný na 110 nebo 135 kW.

Při jízdě mimo silnici se projeví výhody větších nájezdových úhlů – 16,6° vzadu a 14,5° vpředu. Pomoci může i elektronická uzávěrka diferenciálu (EDS). Ta zaručuje stabilní rozjezd na nezpevněném povrchu a je aktivní na obou nápravách. Vhod přijde i funkce Offroad pomáhající například při sjezdech.
Škoda Octavia Scout, zdroj: Škoda auto

Škoda Octavia Scout, zdroj: Škoda auto

Informace o infotainmentu a asistenčních systémech bychom kopírovali od eReSa. Pro Octavii Scout totiž platí v tomto případě takřka to samé jako u Octavie RS.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close