Škoda Octavia 1.9 TDi se spotřebou 2,78 litru? Na Economy run žádný problém!

Na silnice středních a východních Čech zavedl účastníky 37. ročník soutěže v úsporné jízdě Economy run. Na více než třech stech kilometrech soutěžící prokázali nejen lehkou nohu na plynu i brzdě, ale také hospodárnost svého vozu a sehranost s ním. Vítězství malého vozu Škoda Citigo poháněného zemním plynem se dalo očekávat. Radek a Daniel Pecákovi a jejich Citigo potřebují k ujetí 100 kilometrů jen 2,10 kg zemního plynu. I další posádky ale zaznamenaly obdivuhodné výsledky.

Mezi vozy na konvenční palivo dominoval dnes již legendární vznětový agregát 1.9 TDi, který pracoval v neméně tradiční Škodě Octavia Combi. Hospodské pohádky o spotřebě pod 4 litry dokázala dvojice Jiří Pilný a Petr Šíma posunout o další level pečlivě odměřeným apetitem vozu ve výši 2,78 litru na 100 kilometrů.

Účastníci soutěže Economy run 2018 o nejnižší spotřebu, foto: Škoda auto

Účastníci soutěže Economy run 2018 o nejnižší spotřebu, foto: Škoda auto

Nejlepší vůz poháněný benzinem byl znovu ten z nejmenších. Sobota 22. září znamenala vítězství v této kategorii pro Jana a Pavla Horníčkovi a jejich litrovou Škodu Citigo. I oni dokázali spotřebu dostat pod magickou hranici 3 litry na 100 kilometrů, konkrétně o sedm setin litru. Druhé místo mimochodem patřilo o poznání větší Octavii s tolik diskutovaným přeplňovaným litrovým tříválcem pod kapotou a naměřenou spotřebou 3,09 l/100 km. I downsizované motory evidentně umí jezdit úsporně.

325 kilometrů dlouhá trať spojovala Mladou Boleslav a Vrchlabí. Soutěžící se s ní ve zcela sériových vozech potýkali přibližně 6 hodin. Kromě nástrah terénu se museli srovnat i s běžným silničním provozem. Většinu ze šedesátky posádek na letošní Economy run tvořili tuzemští jezdci, přihlášeny však byly i posádky z Finska.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close