Škoda malý crossover už má a poprvé jej i ukazuje

Závěr loňského roku se v Mladé Boleslavi nesl v duchu nového kompaktu Scala který nyní vstupuje i na český trh. Konec toho letošního nejspíše ozdobí příchod nové Octavie. Do té doby ale musí automobilka s okřídleným šípem ve znaku zacelit významnou mezeru ve svém portfoliu. Škoda malý crossover v celé své kráse ukáže v březnu. Sérii ochutnávek však spustila před pár dny.

Z prvního snímku je jasné nejen to, že zvýšený vůz segmentu B je již hotov. Jisté je teď totiž i to, že se designéři minimálně na tušené přídi drželi postupů, které zajistily úspěch větším modelům Kodiaq a Karoq. Rozdělené světlomety prozrazují i svou LED technologii. Zbytek je však zahalen tajemným stínem. Nejdivočejším prvkem před samotnou kabinou tak může být masivnější maska chladiče. Co když ale jde jen o hru stínů?

Malý crossover značky Škoda, foto: Škoda auto

Malý crossover značky Škoda, foto: Škoda auto

Oficiální tisková zpráva o použité technice mlčí. Leccos se však už ví, takže stojí za to připomenout, že auto bude postaveno na platformě MQB A0, stejně jako Volkswagen Polo, Seat Ibiza nebo Škoda Scala. Zapomenout tak musíme na frajerský pohon všech kol. Ten se nakonec v téhle třídě ani nenosí. Naopak těšit se můžeme na solidní nabídku prostoru. To už je ale u Škody zvykem.

Nabídka agregátů také nikoho nepřekvapí. Benzin spalující jednotky s přeplňováním dosáhnou objemu 1,0, resp. 1,5 litru a dojde a v nabídce bude i odpovídající turbodiesel. Na trh by měl malý crossover Škoda přijít několik týdnů po březnové premiéře. Největším tajemstvím je tak vedle detailů vzhledu pouze název, který tenhle trendy model ponese.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close