Škoda Kodiaq vyhrála hodnocení časopisu AUTO TEST

Škoda Kodiaq je vítězem hodnocení časopisu AUTO TEST za rok 2017. Velké SUV dosáhlo s 676 body nejlepšího výsledku ze všech importovaných vozů, které německý odborný magazín AUTO TEST v minulých dvanácti měsících testoval. Škoda tak toto ocenění získala už počtvrté za sebou. Je to také celkem 29. ocenění, které Škoda Kodiaq od zahájení prodeje na počátku roku získala.


Zabodovala i Škoda Superb Combi. Ta se v hodnocení časopisu AUTO TEST umístila na druhém místě a zajistila tak české automobilce double. „Jen zřídka se podaří novému modelu v tomto náročném boji zvítězit. Škoda Kodiaq je opravdovým vítězným typem,“ vyzdvihuje časopis AUTO TEST výjimečnost SUV značky Škoda.

Škoda Kodiaq Sportline, zdroj: Škoda auto

Škoda Kodiaq Sportline, zdroj: Škoda auto

Ke srovnávacímu testu odborného časopisu nastoupila Škoda Kodiaq ve své vrcholné verzi s motorem 2,0 TDI a výkonem 140 kW (190 k), přímo řazenou převodovkou a pohonem všech kol proti srovnatelně vybaveným konkurentům. S 676 body docílilo první velké SUV značky nejlepšího výsledku ze všech testovaných importovaných vozů za uplynulých dvanáct měsíců a obsadila tak nejvyšší příčku. Škoda Kodiaq přesvědčila hodnotitele časopisu AUTO TEST především bohatou nabídkou prostoru. „K tomu připočítáváme vysokou variabilitu, dobrý poměr ceny a výkonu a nejlepší jízdní vlastnosti,“ shoduje se hodnotící komise.
Škoda kromě double slavila i čtvrté vítězství v řadě. V letech 2014 a 2015 dominovala totiž v hodnocení importovaných vozů Škoda Octavia.

Škoda Kodiaq, zdroj: Škoda auto

Škoda Kodiaq, zdroj: Škoda auto

Ceny nejlepším vozům několika kategorií za uplynulých dvanáct měsíců uděluje časopis AUTO TEST od roku 2008. Ročně proto odborníci otestují zhruba 500 vozů všech tříd a ujedou přitom více než milion testovacích kilometrů, aby ohodnotili modely v kategoriích kvalita vozu, bezpečnost, prodej, příplatková výbava, provozní náklady, výkon a spotřeba.
Pro model Škoda Kodiaq je první místo v hodnocení časopisu AUTO TEST již 29. oceněním od uvedení na trh na začátku tohoto roku. Nové SUV značky Škoda kromě toho obdrželo titul „Best Cars 2017“ britského časopisu What Car?, stalo se Autem roku 2017 v České republice, Polsku a Bulharsku, SUV roku v Číně a Francii, autem roku s pohonem všech kol v Německu a získalo rovněž dvě ceny Red Dot Award za vynikající design.
zdroj: Škoda auto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close