Škoda Kodiaq poprvé bez maskování

Mladoboleslavská automobilka Škoda odtajnila první fotografie nemaskovaného nového velkého SUV Škoda Kodiaq. Pokračuje tak v trendu postupných ochutnávek nových modelů ještě před jejich premiérami, který teď využívá například také Hyundai s novým “českým” modelem i30.

Škoda Kodiaq, zdroj: Škoda auto

Škoda Kodiaq, zdroj: Škoda auto

Mladoboleslavští pustili do světa čtyři fotografie a jedno video. Na fotografiích jsou zachyceny všechny části vozu, avšak dostatečně rafinovaně na to, aby celkové vzezření zůstávalo tak trochu záhadou. Čtenáři s velkou fantazií můžou současné obrázky porovnat s kamuflovaným Kodiaqem, který se projel Paříží před závodníky na Tour de France a budou hned o něco moudřejší. Na definitivně jasný zjev vozu si však všichni budeme muset počkat až do 1. září, na kdy je v Berlíně naplánována oficiální premiéra vozu Škoda Kodiaq.

Škoda Kodiaq, zdroj: Škoda auto

Škoda Kodiaq, zdroj: Škoda auto

Už z prvních obrázků je patrné, že Škoda Kodiaq nemá daleko ke “svému” konceptu VisionS. Dokonce podstatně blíže než současný Superb k VisionC. Široká, trojrozměrně tvarovaná mřížka chladiče, nízké klínovité světlomety, které poprvé využívají výhradně světelné zdroje LED, zadní skupinové svítilny, sériově osazené světelnými diodami LED, svítí ve tvaru písmene C, typickém pro vozy značky Škoda.

Škoda Kodiaq, zdroj: Škoda auto

Škoda Kodiaq, zdroj: Škoda auto

Automobilka ale pustila do světa také několik čísel. Základní objem zavazadlového prostoru činí těžko představitelných 720 litrů. Sklopením zadních sedadel se půjde dostat i na více než dva kubíky. V nabídce najdete i již dlouho avizovanou sedmimístnou verze. Všechna sedadla budou podélně nastavitelná s nastavitelným sklonem opěradel. Třešničkou na prostorovém dortu je na přání sklopné sedadlo spolujezdce. Díky němu se do vozu vejdou předměty o délce až 2,9 metru.

Škoda Kodiaq, zdroj: Škoda auto

Škoda Kodiaq, zdroj: Škoda auto

K vozu patří také obrovské množství bezpečnostních i multimediálních vychytávek, jako je například systém Area view, virtuální pohled na vůz s ptačí perspektivy, asistent pro jízdu s přívěsem se schopností samostatného brzdění v případě couvání a rozpoznání překážky za vozem a mnoho dalšího.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close