Škoda Fabia: zdražení i nový stupeň výbavy Trumf

Ceník mladoboleslavského Áčka – vozu Škoda Fabia prošel v posledních dnech významnými změnami. Nejprodávanější malé auto na českém trhu vyrukovalo s novým akčním výbavovým stupněm Trumf a plošně zvýšenou cenou. Jak výrazné změny to jsou, posuďte na následujících řádcích.

Škoda Fabia Trumf

Začněme novou výbavou nazvanou jako pro hráče mariáše Trumf. Ta vychází ze základu nazvaného Active. Podle Miroslava Bláhy, ředitele prodeje Škoda auto má nový akční model Fabia Trumf navazovat na nedávno představený Yeti Trumf. Modely Trumf jsou určeny zákazníkům, kteří hledají dobře vybavený vůz za příznivou cenu. Oproti základní výbavě Active v novém stupni zákazníci objeví například klimatizaci, elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, palubní počítač MFA či centrální zamykání s dálkovým ovládáním a kožený potah volantu, madla ruční brzdy a hlavice řadicí páky. Součástí výbavy je dále například rádio Blues, patnáctipalcová ocelová kola s ozdobnými kryty Dentro a plnohodnotné rezervní kolo. Součástí nabídky akčního modelu Škoda Fabia Trumf je paket Mobilita PLUS s rozšířenými asistenčními službami a zárukou prodlouženou na 5 let/100 000 km v ceně vozu.

Škoda Fabia, zdroj: Škoda auto

Škoda Fabia, zdroj: Škoda auto

 

O pohon Fabie Trumf se může start buď litrový zážehový motor MPI o výkonu 44 nebo 55 kW nebo dvanáctistovka TSI  s dalšími jedenácti kilowatty navíc. Všechny motorizace jsou spojeny s manuálními pětistupňovými převodovkami.

Škoda Fabia Trumf v provedení hatchback s nejslabším motorem startuje na 244 900,- Kč. Za silnější litr dáte 266 900,- a za dvanáctistovku o dalších 16 tisíc korun více. Za kombi se připlácí obligátních 30 000,- Kč. Objednávat ji bude možné od začátku roku 2017.

Změna ceníku Škoda auto

Ceníky ale doznaly dalších změn. V řádech tisíců (konkrétně 4 až 6) si nově připlatíte napříč spektrem výbav za benzinové motory. Nejlevnější Škoda Fabia Active s motorem 1,0 MPI (44 kW) tak nově vyjde na 241 900,- Kč. Ještě více ale zdražily naftové agregáty. Za ty na dřevo vysázíte o 11-13 tisíc více než před týdnem. Složení prvků výbavy v jednotlivých prvcích zůstává stále stejné.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close