Škoda auto vyrobila osmnáctimiliontý vůz

Osmnáctimiliontá Škoda - Superb Combi. foto: Škoda auto

Osmnáctimiliontá Škoda – Superb Combi. foto: Škoda auto

Mladoboleslavská automobilka vydala včera další tiskovou zprávu, v níž se chlubí významným milníkem. Tentokrát zakulatila počet vyrobených vozů od roku 1905 na 18 milionů. Poslední podobný milník Škoda zmiňuje k 3. březnu 2013, kdy bylo milionů o tři méně. V posledních letech tak firma s okřídleným šípem ve znaku drží průměr více než milionu ročně vyrobených vozů. To jsou čísla, o kterým se zakladatelům před 111 lety zřejmě ani nesnilo.

Významného milníku dosáhla ilustrativně Škoda Superb Combi v bílé barvě Candy, kterou smontovali dělníci ve východočeských Kvasinách za přítomnosti Bernharda Maiera, předsedy představenstva společnosti Škoda auto, který Kvasiny navštívil vůbec poprvé, Michaela Oeljeklause, člena představenstva společnosti Škoda auto za oblast výroby, a Jaroslava Povšíka, předsedy odborů KOVO.

Jen pro ilustraci: První pětimilion vyrobených vozů Škoda překonala modelem Favorit v roce 1991 (86 let), druhý v roce 2006 (15 let), třetí v již zmiňovaném roce 2013 (7 let) a ke čtvrtému míří možná již ke konci příštího roku (necelých 5 let).

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close