Silvestrovský speciál: Nejšílenější motocesta roku? Na Pionieri!

Poslední den v roce je dnem zábavy. Minulý rok jsme sdíleli videotest Škody 105L od Garáž cz a letos máme něco ještě šílenějšího. Už dlouho nepřibyl žádný článek do rubriky Autoturist a tohle spojení se přímo nabízí. Pokud znáte partu cestovatelů kolem Dana Přibáně a máte pocit, že větší bláhovost než projíždět svět v Trabantu už vymyslet nelze, překvapí vás partička pod hlavičkou Na Pionieri.sk. Její nejvýraznější tváří je Marek Slobodník, který právě s Trabantisty objel půlku světa.

Vzpomínáte-li si na první části seriálu Trabantem Jižní Amerikou a první pohled na tichého chlapce z Banské Bystrice ve vás nepřetlačil šok z Poláků, kteří expedici obohatili o Malucha, víte, že Marek Slobodník vstupoval do party stylově “na Pionieri”. Leč 3,5 koně Jawy 21 nestačilo 26 koním Trabantu 601 a výpravy po Jižní Americe a následně Tichomořím se nakonec účastnila Jawa 250 s tímto pohodářem za řidítky.

Logo Na Pionieri, zdroj: Youtube/Stargaze production/Na Pionieri

Logo Na Pionieri, zdroj: Youtube/Stargaze production/Na Pionieri

První cestou skupiny na Pionieri byla v roce 2010 výprava do střední Asie k Aralskému jezeru. Krátký dokument z ní získal ocenění za nejlepší slovenský motorkářský film roku 2011 (Prohlédnout si jej můžete zde). Od té doby však bylo ticho po pěšině.

Vše se změnilo letos. Skupina ohlásila cíl na černém kontinentu a úspěšná kampaň na Startovači, která ještě více než týden poběží, na něj přiklepla razítko. Marek Slobodník, Martin Kochánik, Marek Duranský, bratři Hurárové a Michal Čalkovský vyrazí hned po Novém roce na šesti Jawách 20/21 směrem na jih Evropou do Turecka a dále do Egypta, Súdánu, Etiopie, Keni, Tanzánie, Zambie, Zimbabwe a Jihoafrické republiky.

Komu by tento plán přišel málo bláznivý, může názor změnit, až se dozví, že na trase leží také nejvyšší vrchol Afriky Kilimandžáro. Itinerář ale samozřejmě může změnit politická situace kolem jezdců nebo technická situace pod nimi. Pro všechny případy s sebou vezou 2 náhradní motory a linie znázorňující trasu cesty je od Viktoriina jezera na jih jen čárkovaně naznačena.

Promo video, které punkoví cestovatelé před cestou natočili, pro vás sdílíme u článku. Už z něj je jasné, že legrace nebude jen cesta pro motorkáře, ale i následný film, který o tomto dobrodružství vznikne.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close