Sháníte kvalitní pneu na zimní sezónu? V posledních testech zabodoval Dunlop

Pokud vybíráte nové zimní pneumatiky, určitě vás zajímají poslední výsledky jejich srovnávacích testů. Chlubit se nyní může britský výrobce Dunlop. Jeho výrobky zvítězily ve dvou nedávných nezávislých srovnáních.

Stále se tak úplně nekoná průnik levných pneumatik na čela žebříčků. Dunlop platí za prémiovější značku, jejíž produkty se obvykle nepotkají se zrovna nízkou cenovkou. Hledáte-li však tu nejvyšší možnou kvalitu, jste na správné cestě.

Automotokluby ADAC, TCS a ÖAMTC testovaly zimní obutí v rozměru 175/65 R14, tedy vhodné spíše pro menší vozy. Z celkem jedenácti testovaných pneumatik prokázaly nejvyrovnanější výkony za zimních podmínek Dunlop SP Winter Response 2.

Dunlop SP Winter Response 2, foto: Dunlop

Dunlop SP Winter Response 2, foto: Dunlop

Širší pole konkurentů otestoval německý Auto Bild. Pro test zvolil také větší kus gumy, konkrétně 19 sad v rozměru 195/65 R15, tedy typicky obutí pro nižší střední třídu. Dunlop zde zastupovat model SP Winter Sport 5 a i jemu se podařilo ostatní konkurenci zastínit. Tato pneumatika zabodovala především velmi příznivým vlivem na spotřebu paliva. Na druhou stranu ji porota označila za prostou jakýchkoli nedostatků.

Dunlop SP Winter Sport 5 225/50R17, foto: Dunlop

Dunlop SP Winter Sport 5
225/50R17, foto: Dunlop

Hrdá reakce přímo z firmy na sebe nenechala dlouho čekat. „Dunlop je, pokud jde o výkonnost, vždy na předním místě,“ řekl Mike Rytokoski, viceprezident a ředitel marketingu značky Dunlop v Evropě. „Velice nás těší, že se to projevilo i v prestižním testu zimních pneumatik Auto Bildu.“

Zástupce značky tím narážel na další aspekt, který kromě kvalitních výsledků v testech činí ze značky Dunlop prémiového výrobce. Tím aspektem je dlouholeté působení firmy na poli motorsportu, z nějž těží nejen prestiž, ale i možnost inovací a vývoje nových technologií.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close