Sdílení aut v Praze se pomalu, ale jistě rozjíždí

Slyšeli jste někdy pojem carsharing? Nic vám to neříká? A co sdílení aut? Ano, už jsme doma. Nevlastníte vůz, ale jste v určité skupině uživatelů, kteří vůz využívají společně. Věc, která není pro každého, ale svoje zákazníky si jistě najde. Není velkým překvapením, že v západní Evropě jsou služby spojené se sdílením aut poněkud dále než u nás.

V České republice obecně přežívá stále určitá nedůvěra vůči carsharingu, ale situace se postupně mění a stále více zákazníků si uvědomuje výhody sdílených aut. Firma CAR 4WAY, lídr tohoto segmentu na českém trhu je specifikuje zejména jako třetinové náklady pro řidiče s nájezdem do 10 tisíc km ročně nebo odpadající náklady spojené s amortizací vozu, náklady na servis a údržbu, pojištění nebo nákup pneumatik atd. Existují ale i náklady, které nelze přesně finančně vyjádřit, ale zákazník je vynaložit musí, např. čas strávený výběrem a péčí o vůz nebo každodenní stres, že někdo úmyslně či omylem poškodí zaparkované vozidlo.
carsharing1
,,Bereme na sebe veškeré riziko poškození nebo odcizení zaparkovaného vozu. I v případě zaviněné nehody je náš zákazník chráněn pojistkou s 5% spoluúčastí,“ říká Hynek Homola ze společnosti CAR 4WAY.
Carsharing je navíc jedním ze zelených směrů dopravy. Pomáhá odlehčit metropolím od přeplněných parkovišť. Průměrně na jedno vozidlo připadá 10 řidičů, kteří při používání carsharingu zaberou logicky jen jedno parkovací místo. Díky častější obměně vozů a profesionálnímu servisnímu zázemí vozy splňují aktuální emisní limity a netrpí např. úniky oleje na komunikace.
V hlavním městě už nyní působí více společností nabízejících carsharing. Lídr na českém trhu má nyní po Praze 120 zánovních vozů připravených k okamžité jízdě. ,,Naše vozy nabízejí zákazníkům opravdový komfort. Všechna vozidla jsou po roce nebo po ujetí 20 tisíc kilometrů nahrazeny úplně novými vozy.“ vysvětluje Hynek Homola. Díky tomu mají obyvatele Prahy možnost využívat stejně kvalitní služby jako například v sousedním Německu nebo Rakousku. ,,Máme i klienty ze zahraničí, kteří carsharing znají a jsou mile překvapeni, v jaké kvalitě naše služby v ČR nabízíme,“ říká Hynek Homola.
carsharing2
Carsharing od CAR4WAY přináší i výhody pro firemní klienty. Spousta firem spouští optimalizaci i v oblastech, ve kterých by na ni před několika lety nikdo ani nepomyslel. Firmám carsharing nabízí kompletní řešení mobility zaměstnanců. Hlavní výhodou je snížení nákladů na provoz a správu vozového parku, protože díky carsharingu je možné přizpůsobit počet vozů formě a frekvenci užívaní. Vozy je možné online kontrolovat a tím reálně snížit počet najetých služebních kilometrů. Zaměstnanci zase mohou čerpat výhody spojené s největším veřejným carsharingem v ČR a ušetřit za provoz vlastního vozu.
zdroj: CAR4WAY

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close