Rolls-Royce je doma v Monaku

Automobily Rolls Royce. Málokteré auto tak zaujme. Rolls Royce je synonymem luxusu, svobody, absolutní dokonalosti. Značka, která vozí celebrity, vážené hosty, královské rodiny, šejky i sultány. Právem je takový vůz považován za nejprestižnější auto světa. Ale i takový osobní vůz potřebuje okolo sebe dobrou společnost. Asi té nejvybranější se mu dostává na jihu Francie. V Monackém knížectví.

Knížectví nemá svoje vlastní letiště. Letadla, přesněji vrtulníky zde přistávají pouze na heliportu. Nejrychleji se tedy do Monaka dostanete, když přiletíte na mezinárodní letiště v nedaleké Nice. Hned na příletovém terminálu jsou připraveny k letu bílo-červené vrtulníky. Odlétají dvakrát za hodinu. Za neuvěřitelných 7 minut je cestující v Monaku. Za 300 eur. Cena, která koresponduje s cenou taxi. Pouze s tím rozdílem, že cesta po přeplněných silnicích Riviéry trvá okolo 1 hodiny.

Právem lze konstatovat, že asi největší světová koncentrace vozů značky Rolls Royce je v Monaku. Zejména pak v jeho městské části Monte Carlo. Okázalost, impozantní a důstojný vzhled vozidel krásně a přirozeně zapadá do prostředí kasín, parkovišť hotelů, parků a zahrad. V následující reportáži si ukážeme sešlost vozů Rolls Royce za posledních 7 až 9 let. Tak, jak se je podařilo autenticky “odlovit”, zpravidla  uprostřed léta. Ovšem zejména v období závodů GP F-1. Pochopitelně především v okolí místního kasina. Právě v tomto popisovaném období se v bezprostředním okolí legendárních vozů, objevuje nezvyklý drátěný plot nebo masivní ocelové svodidlo. V době probíhajících závodů závodů běžná dekorace v jinak pohádkovém prostředí.

Vozy Rolls Royce, ať už je to kdekoliv, zpravidla na první pohled zaujmou svojí maskou chladiče. Na masce se nachází velevážený symbol značky. Ikonický symbol je vyráběn v několika variantách. Tradiční je soška z nerez oceli. Ale klidně si můžete objednat postříbřenou, nebo pozlacenou. Výjimkou samozřejmě nejsou sošky celé ze zlata nebo stříbra. Teprve před nedávnem se přestala realizovat tato “Spirit of Ecstasy”, jak se jí říká, v provedení křišťál. A bylo období, kdy soška na karoserii i svítila. Všechny drahé sošky lze ovšem elektronicky skrýt proti nenechavcům. Zejména u posledních modelů.

Samotné vozy RR, především pak jejich poslední řady, dokáží upoutat svojí okázalostí, impozantním vzhledem. Mají v sobě nepopsatelnou auru výjimečnosti. Majitel takového vozidla si mohl klidně koupit pět jiných luxusních aut . Ale on se rozhodl právě pro jedno. Z mnoha důvodů. Též pro soubor výjimečností, kterou RR nabízí. Každý nový zájemce o přímou koupi vozu je pozván do výrobního závodu. Zde má prakticky neomezenou možnost si vybrat z interierových i exterierových prvků. Kdo vám nabídne strop vozidla s hvězdnou oblohou, kdy kůže je ručně propíchána optickými vlákny, které v noci svítí? Kdo vám přímo nabídne zvolit si “speciální detail”? Tedy v překladu, mít ve voze něco, co nemá nikdo jiný a co bude naprosto osobní.

Pokud máte s vozem i jiné záměry, objednáte si “Privacy Suite” – oddělený prostor pro cestující na zadních sedadlech. Zmáčknutím tlačítka mezi předními a zadními sedadly dělící přepážka zbělá a přestane propouštět světlo. Mohou se hodit i černé, elektronicky ovládané závěsy oken. Atmosféru klidu navodí i TV přijímač, či lednička na šampaňské mezi sedadly. S vozidlem této značky se navíc nespěchá. Posádka nesmí vědět, že existuje setrvačná síla. Nejnovější vozy mají v sobě i systém varování před chodci. Slovem auto je chrámem komfortu, pohody a klidu.

Skutečný automobilový fajnšmekr si neváhá pořídit i výjimečné venkovní doplňky. Takové, které výrobce automobilu přímo nenabízí. Takže kupříkladu extra atraktivní a vypracované disky kol samozřejmě korespondují s vozem a dělají jej ještě výjimečnějším. Viz detaily.

V galerii fotografií nelze nechat bez povšimnutí poslední obrázky. Na Francouzské riviéře vám klidně odtáhnou i špatně parkovaný RR. Elegantně a s grácií.Městská policie a odtahová služba nezná nikde bratra.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close