Rodinný ideál – MPV, kombi nebo SUV?

S příchodem ratolestí se mění spousta životních aspektů a priorit. Člověk se chová odpovědněji, více řeší budoucnost a jinak pohlíží na současnost. To se týká i pohledu na vlastní vůz. Jakmile začne rodina čítat více než dva členy, módní hatchbacky a sportovní coupé přestávají stačit. Tatínkové se pak poohlíží po něčem praktičtějším. Co by to ale mělo být?

Subaru Levorg, foto: Subaru

Subaru Levorg, foto: Subaru

Kombi – klasika pro dvě děti

Když přestane stačit kufr běžného vozu, nejjednodušší začít pošilhávat po kombíku. Většina vozů s karoserií kombi totiž nic jiného než větší objem zavazadlového prostoru nenabízí. Na druhou stranu jsou výrobci, kteří takovému modelu prodlouží rozvor, a tím zvětší prostor pro nohy cestujících na zadních sedadlech. V závislosti na tvaru střechy kombík může nabídnout i více místa pro hlavu. Potřebujete-li větší dávku praktičnosti, bude třeba se poohlédnout jinde. Na druhou stranu by vozy s touto karoserií mohli nejvíce potěšit tatínky, kteří si rádi užijí sportovní jízdu. Pokud inženýři dobře pracují s rozložením hmotnosti, může být i kombík slušný požírač okresek.

Kia Carens, foto: Kia

Kia Carens, foto: Kia

MPV – maximum praktičnosti pro větší rodiny

Prostor nade vše. Pro zavazadla často více než v kombíku, pro cestující jakbysmet. k tomu navíc často vychytávky, které umí cestu ještě více zpříjemnit. Potěší i fakt, že spousta kompaktním MPV nabídne tři plnohodnotná sedadla v zadní řadě, ty větší dokonce i třetí řadu. Početnější rodiny tak mají jasnou volbu. Jen je škoda, že právě tato karosářská verze postupně umírá. Milovníci serpentin pak také nebudou z jízdního projevu vysokých vozů nadšeni. Leda by si koupili Ford S-Max, to je na poměry MPV vyslovený sporťák.

Škoda Karoq Sportline, foto: Škoda auto

Škoda Karoq Sportline, foto: Škoda auto

SUV – kde se prostor snoubí se stylem

Ústup MPV ze slávy je úzce spjat s nástupem pseudoterénních SUV. Praktičností jim sice nestačí, ale stylem je hravě překonávají. Outdoorový look a móda velí chtít právě SUV nebo alespoň crossover. Místa je v něm srovnatelně s kombíkem, což platí obvykle i o litráži v kufru. Někomu navíc vyhovuje pohled na dění na vozovce z větší výšky a někdy možná až falešný pocit bezpečí. Když je navíc možné mít jen jedno auto v rodině a to má plnit i reprezentační funkci, dává SUV smysl.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close