Renault Twingo GT je tu!

Miniaturní hot hatche byly vždy doménou automobilky založené bratry Renaultovými v roce 1899. Poslední Twingo s označením RS se stalo téměř legendou, ale jeho slávu už zavál čas. Od roku 2013 Renault sportovní Twingo nenabízí. Všechno by se ale mělo v dohledné době změnit.

Renault Twingo GT, zdroj: renault.com

Renault Twingo GT, zdroj: renault.com

Renault dnes uvolnil první informace ohledně sportovní verze svého nejmenšího modelu Twingo. Jmenovat se bude Twingo GT, což přece jen nechává otevřené dveře úvahám o ještě ostřejší verzi RS. A ta by skutečně, vzhledem k nebrutálnosti GéTéčka, přijít mohla. Twingo GT by se oficiálně mělo představit na Festivalu rychlosti v Goodwoodu, a to ne jako koncept, ale zřejmě rovnou jako produkční vůz, jehož design vychází ze studie Twin´Run.

Mnoho informací zatím Renault do světa nepustil. Twingo GT je prezentováno v agresivní oranžové metalíze. Jeho poznávacím znakem jsou sedmnáctipalcová kola ve zvláštním designu. Interiér i exteriér je opatřený řadou odkazů na divizi Renault Sport, která za naladěním tohoto vozu stojí.

Renault Twingo GT, zdroj: renault.com

Renault Twingo GT, zdroj: renault.com

Auto by měl pohánět zážehový agregát o síle 110 HoPsálků. Tento výkon by mohl tunovému Twingu stačit ke zrychlení z 0 na 100 km/h za přibližně 9 vteřin. Pod zavazadlovým prostorem by se o tento výkon měla starat zřejmě turbem dopovaná devítistovka, kterou známe z jiných vozů koncernu Renault. Ta bude se zadními koly spojená manuální převodovkou, takže faux pas s automatem v Cliu RS se opakovat nebude.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close