Renault i na český trh uvede nový sedan Mégane GrandCoupé

Renault Mégane GrandCoupé. Kdo si pod tímto názvem představí kompaktní dvoudveřový vůz, bude zklamán. Francouzská automobilka tak bude na našem trhu nazývat sedan segmentu C, který do Čech zavítá v prosinci. A situaci tu, stejně jako další sedany, nebude mít jednoduchou.

GrandCoupé by podle zástupců značky mělo být stylové i praktické. Prvnímu jistě pomůže panoramatická střecha, druhému 508 litrů zavazadlového prostoru, jimiž se může pyšnit. Renault v tomto voze použije Easy Trunk Access, tedy otevření víka zavazadlového prostoru pohybem nohy, stejně jako technologie z klasického Méganu: obrazovku multimediálního systému o úhlopříčce téměř devět palců, R-LINK2, MULTI-SENSE, Easy Park Asist a mnoho dalších zaříkadel.

Renault Mégane GrandCoupé, zdroj: Renault

Renault Mégane GrandCoupé, zdroj: Renault

Základní pohonnou jednotkou bude atmosférický zážehový motor o výkonu 115 koní s manuálním pětikvaltem, k dispozici bude také turbobenzin o výkonu 130 koní se samočinnou sedmistupňovou skříní či turbodiesely od 90 do 130 koní se šestistupňovými manuály i automaty.

Nový Mégane GrandCoupé bude vyráběn v tureckém výrobním závodě Bursa. S prodeji se počítá přibližně ve dvaceti zemích, převážně ve Středomoří a ve Střední a Východní Evropě.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close