Renault i Dacia chystají pro ženevský autosalon zajímavé novinky

Z Ženevy je to do Francie co by kamenem dohodil. Není se tak čemu divit, že právě sem Renault i jeho koncernová sestra (či dcera) Dacia situují svoje možná nejvýznamnější letošní novinky. Běžného českého řidiče budou určitě zajímat nové nejlevnější modely s diamantem ve znaku nebo limitované edice stárnoucích a léty prověřených modelů z Rumunska.

Nový Renault Clio

Největší bombou bude představení novinky pro závěr letošního roku. Bude jí nový Renault Clio. Jeho páté vydání má na co navazovat, neboť od roku 1990, kdy se historie tohoto modelu začala psát, se po celém světě prodalo už 15 milionů kusů. Odcházející čtvrtá generace přitom patří mezi nejžádanější malá auta v Evropě.

Nový Renault Clio, foto: Renault/Anthony Bernier

Nový Renault Clio, foto: Renault/Anthony Bernier

Nový model bude částečně evolucí a částečně revolucí. Nijak velké změny nezaznamenáte při pohledu zvenku, naopak uvnitř se má tenhle prcek změnit dost významně. Nakonec, věnovali jsme se mu už v jednom z předchozích článků.

Za zmínku tak stojí ještě premiéra hybridního pohonu E-Tech v útrobách malého Francouze i technologie autonomního řízení, jimiž se Renault ještě před premiérou chlubí.

Renault Twingo – facelift

Miniauta to mají dnes v Evropě těžké, málo se prodávají a jejich výrobní cykly se prodlužují. Když pak do tohoto segmentu vstoupíte s od pohledu dámskou hračkou, která se honosí uspořádáním pohonu “vše vzadu”, musíte být trochu blázen.

Nový Renault Twingo, foto: Renault

Nový Renault Twingo, foto: Renault

Renault Twingo se nějaké mohutné popularity nedočkal. Změnit to má jeho drobná modernizace. Na první pohled upoutá konzervativněji pojatá příď, které chybí rozdvojená světla. Denní svícení se stěhuje do předních světlometů, což autu ještě přidá na roztomilosti.

Tisková zpráva zároveň hovoří o nových možnostech personalizace a inovacích v oblasti konektivity.

Dacia Ultimate

Pro našince možná nejzajímavější novinky najdete na stánku Dacie. Žádný nový model tu odhalen nebude, dokonce ani facelift, přesto má smysl k němu zavítat. Limitovaná edice Ultimate, která u nás prý ponese název Techroad tu zažije předpremiéru. Bližší informace zatím Rumuni tají. Jisté je, že se bude týkat modelů Duster, Logan a rodiny Stepway. Těšit se můžeme na nové barvy – červenou Fusion a šedou Highland.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close