Renault Clio Winter edition – levná cesta ke komfortu i v zimě

Mráz za oknem připomíná, že navzdory globálnímu oteplování je třeba oteplit i interiér auta. Pokud uvažujete o něčem novém, rodinném, pohodlném a levném, neměl by vám uniknout Renault Clio Winter edition. Od něj odvozené kombi Grandtour je jedním z posledních zástupců malých kombi, které mladé rodině musí stačit.

Renault Clio Grandtour (2013), foto: Renault

Renault Clio Grandtour (2013), foto: Renault

Co to ta Winter edition vlastně je?

Renault Clio Winter edition je vlastně jen trochu vylepšený výbavový stupeň Advantage. Klimatizace, tempomat, zadní parkovací senzory, rádio a přední okna v elektrice – základ, který většině tatínků musí stačit. Zima si vyžaduje něco speciálního. Vyhřívaná přední sedadla k této výbavě dostanete skoro zadarmo, tedy konkrétně za 1000,- Kč.

A kolik za to? Aktuálně platí akce, v níž kombi Grandtour v této výbavě se základní dvanáctistovkou seženete za 274 900,- Kč. V případě výkupu vašeho stávajícího vozu si odečtěte ještě 20 000,- Kč.

Háček to však má. Je-li vám 75 koní málo, máte smůlu. Výkonnější jednotku do Renaultu Clio Winter edition neobjednáte.

Renault Clio Grandtour (2013), foto: Renault

Renault Clio Grandtour (2013), foto: Renault

A jaké je Clio?

Cena je to však skvělá. Za svoje peníze dostanete auto, které léta i facelift připravily o všechny důležité neduhy. Jeho hlavní výsadou je opravdu šmrncovní vzhled, kterému ani léta neubrala. Kombi nabízí solidní objem kufru, přiměřeně komfortní podvozek a adekvátní nabídku prostoru pro posádku. Na druhou stranu se musíte smířit s poněkud zastaralejším interiérem, jehož vzhled za exteriérem poněkud pokulhává. Slabší je i odhlučnění zejména aerodynamického hluku.

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Petr napsal:

    S clio jsem spokojený až na odhlučnění, to jsem si nechával udělat na víc u https://www.2din.cz/odhlucneni-auta/ . Jinak ostatně jsem s timto modelem spokojený a nehodlám ho zatím měnit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close