Red Dot Award získala Škoda Octavia i Kodiaq

Red Dot je ocenění za design, které se od roku 1955 udílí v Německu. Červený puntík dostávají také automobily. Letos zabodovala česká Škoda. Ocenění získal jak nový Kodiaq tak faceliftovaná Octavia Combi. Celkově šlo o desátou a jedenáctou cenu pro mladoboleslavskou automobilku. První získala Octavia Combi v roce 2006. Druhou často za design vysmívaný Roomster o rok později.

Škoda Kodiaq, zdroj: Škoda auto

Škoda Kodiaq, zdroj: Škoda auto

Cena ,Red Dot’ je celosvětově považována za etalon kvalitního produktového designu.  Aby mohly být produkty vyznamenány touto renomovanou cenou, musí vynikat v kritériích jako např. stupeň inovace, kvalita designu, funkčnost a ohleduplnost k životnímu prostředí. Naživo a v místě konání akce diskutuje a posuzuje nezávislá porota ,Red Dot Award’ každý jednotlivý návrh. Ročně se v soutěži uchází o ceny přibližně 5 000 účastníků, kteří letos pocházeli z 54 zemí. Ocenění se tak řadí k těm nejznámějším v oblasti designu na světě. Přibližně čtyřicetičlenná porota se skládá z nezávislých výtvarníků, profesorů designu a odborných novinářů.

Škoda Octavia Scout, zdroj: Škoda auto

Škoda Octavia Scout, zdroj: Škoda auto

„Jsme na tato ocenění velice hrdí,“ říká Karl Neuhold, vedoucí designu exteriéru ve Škoda auto. „Hledáme krásu v jednoduchosti a snažíme se skloubit funkčnost a estetiku. Naše linie jsou čisté, ostré a inspirované tradicí výroby českého křišťálu. Říkáme tomu krystalický design. Tyto prvky se nachází jak v exteriéru, tak i v interiéru, což činí naše modely jedinečnými,“ dodává Neuhold.

zdroj: Škoda auto

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close