Předprodejní kontrola v servisu se dostává do kurzu

Možná to s tou naší celospolečenskou hloupostí nebude tak zlé. Při pohledu na kterékoli zpravodajství se tomu nechce věřit, ale mezi Čechy pomalu roste zájem i o rozumná opatření. Takovým je například i předprodejní kontrola ojetiny v servisu. Ruku v ruce s tím stoupá i informovanost kupujících a jejich zaměření třeba i na přehlednou servisní historii.

„Stále častěji se v našich ProfiAuto Servisech setkáváme s řidiči, kteří k nám jezdí s tím, abychom jim pomohli a poradili, jak správně nachystat jejich auta na prodej,” říká Jindřich Krejčí, ředitel projektu ProfiAuto v České republice a na Slovensku a dodává: „Na druhou stranu, pokud majitelé své vozidla zanedbávali a pravidelně neservisovali, tak jim jednorázová oprava a kontrola před prodejem z jejich vozidla „prodejní hit” neudělá.”

ilustrační foto by FOTO:FORTEPAN / Lencse Zoltán, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50628486

ilustrační foto by FOTO:FORTEPAN / Lencse Zoltán, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50628486

Právě dlouhodobá údržba se totiž na stavu vozu podepisuje nejvíce. Kdo na ni kašle, musel by najednou nechat opravit či vyměnit tolik součástek, že by šlo o ekonomický nesmysl. Na druhou stranu i špatné auto lze prodat, když si dáte práce s přípravou inzerátu, zejména se snímky vozu. Rozmazané fotky špinavého auta nikoho nenalákají.

Servis, kam s vozem jezdíte pravidelně, ale může pomoci i dále. „Pokud bylo auto určené na prodej servisováno v našich ProfiAuto Servisech, tak majiteli vytiskneme podrobnou historii oprav včetně záznamu o ujetých kilometrech podle tachometru. Pokud nebylo, tak mu můžeme povést jednorázovou prohlídku. Uděláme počítačovou diagnostiku prohlédneme zavěšení, brzdy, řízení, výfuk, osvětlení, změříme tloušťku laku. Majitel pak od nás obdrží protokol, který mu může při prodeji auta pomoci,” říká Lukáš Czauderna, poradce pro rozvoj autoservisů ProfiAuto.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close