Pozor na limity pojistného plnění. Malé mohou být rizikem.

Co je důležité při sjednávání povinného ručení? Není to jenom cena, nebo samotný rozsah, které povinné ručení auta nabídne. Hledět bychom měli samozřejmě také na to, jak vysoké jsou limity pojistného plnění. Jedná se o maximální částky, která pojišťovna v případě nehody hradí. V daném směru samozřejmě není problém provést srovnání povinného ručení a vybrat si takové, které potřebujeme. Vše lze dnes provést i online. Tedy pokud využijete web Porovnej.24.cz, který je tím správným směrem, jakým byste se měli vydat. A to pokud chcete uzavřít dobré povinné ručení online.

Jaké riziko přinášejí nízké limity pojistného krytí?

Doporučujeme vám nejenom sjednávat pojistku velmi opatrně, ale doporučujeme vám podívat se i na tu stávající. Jedině tak zjistíte, zda je všechno v pořádku. Většina lidí totiž primárně studuje ceník povinného ručení a na samotné limity se příliš nedívají. A to může být zcela určitě poměrně velkým problémem. V tomto případě totiž pojišťovna uhradí jenom ty škody, které odpovídají sjednaným limitům. To znamená, že pokud je škody přesahují, můžeme zbytek platit ze svého. A tak se dostaneme do situace, kdy sice máme nejlevnější povinné ručení, ale přitom při způsobené nehodě platíme třeba i statisíce, nebo miliony korun. Ano, ani to není při velkých nehodách nic neobvyklého.

Jak zvolit ty správné?

Podívejme se společně na to, jako velké limity konkrétně zvolit. V tomto ohledu jasně platí, že se není třeba bát žádných složitostí. Pokud provedete porovnání povinného ručení, jasně uvidíte, jaké jsou možnosti. Protože samotné výše pojistných limitů určuje také zákon, je výběr těch pravých poměrně jednoduchý. Čím jsou vyšší, tím samozřejmě lépe. A rozhodně se není třeba obávat toho, že by se několik desítek milionů navíc výrazně podepsalo na ceně. Tu umí kalkulačka povinného ručení, umístěná na výše zmíněném webu, vypočítat také poměrně příznivě. Přesvědčte se o tom i vy sami!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close