Potřebujete větší auto? Půjčte si dodávku!

Češi jako motoristé jsou známí tím, že preferují praktická auta. Sice jsme si třeba MPV nikdy pořádně nezamilovali, ale těžko budete hledat jinou zemi, kde se takové lásce těší například takové kombíky nebo dokonce osobní dodávky. Velký kufr, ve kterém v případě potřeby převezete ledničku, je jednou z priorit při nákupu nového vozu. Možná by se ale k celému problému dalo přistoupit jinak, ne?

Samozřejmě, jste-li živnostníkem, který svým vozem denně převáží štafle, kbelíky s barvou nebo dlouhé lišty, bez pořádné litráže se neobejdete. Stejně tak novopečení tatínci musejí kočárek s korbou někam uložit. Pokud ale kufr vašeho automobilu většinu jízd zeje prázdnotou, je možná při výběru příštího vozu dobré zvážit, zda ten kombík vážně potřebujete. Jednorázový problém v podobě týdenní dovolené totiž snadno vyřešíte kupříkladu pomocí střešních boxů. Hatchback pak musí stačit na běžné týdenní nákupy. Při pohybu ve městě a zejména při podélném parkování pak určitě oceníte jeho menší rozměry. Při samotném nákupu potěší obvykle výrazně nižší cenovka. O spotřebě paliva ani nemluvě.

Citroën Berlingo Multispace XTR, foto: M93, C-BY-SA 3.0 licence, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Citro%C3%ABn_Berlingo_Multispace_XTR_(II,_Facelift)_%E2%80%93_Frontansicht,_5._September_2012,_Wuppertal.jpg

Citroën Berlingo Multispace XTR, foto: M93, C-BY-SA 3.0 licence, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Citro%C3%ABn_Berlingo_Multispace_XTR_(II,_Facelift)_%E2%80%93_Frontansicht,_5._September_2012,_Wuppertal.jpg

No jo, ale co když budu potřebovat koupit nábytek, stěhovat tchýni nebo vyměnit pračku? Upřímně, jak často se to stává? Pokud budete uvažovat čistě ekonomicky, musíte dojít k závěru, že se k v těchto ojedinělých případech vyplatí půjčit si dodávku. Půjčovna dodávek už dávno není jen jedna v kraji. Vyberete si podle nabízených modelů a dále třeba podle ceny nebo recenzí na internetu tu pravou, domluvíte si, jaký vůz chcete půjčit, a termín, podepíšete pár papírů, zaplatíte zálohu a frčíte. Při manipulaci s velkými břemeny oceníte, že máte stroj, který je přímo k jejich převozu určený. Snáze se do něj třeba ten nábytek nakládá. Když při tom odřete plast v interiéru, nebudete se muset na škrábance dívat další řádku let. A hlavně v táhlých kopcích netrápíte vlastní auto.

Citroën Berlingo Van, foto: Citroën

Citroën Berlingo Van, foto: Citroën

Výběr blízké půjčovny dodávek přitom není žádná věda. Internetový vyhledávač je základ. V hlavním městě si vystačíte s heslem Pronájem dodávek – Praha. Ale zoufat si nemusíte ani v dalších větších městech a jejich okolí. Zkuste například “půjčovna dodávek – Ostrava” nebo Ostravu nahraďte vaším městem. Uvidíte, že firem, které vám s vaším problémem pomohou, je celá řada.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close