Po silnicích už jezdí půl milionu himálajských příšerek – Yeti

Půlmiliontý Yeti, zdroj: Škoda auto

Půlmiliontý Yeti, zdroj: Škoda auto

Včera jsme vás informovali o jednom jubileu automobilky Škoda. Té se v den, kdy si připomínala 110 let výroby automobilů v Mladé Boleslavi podařil další kulatý kousek v závodě v Kvasinách.

V Kvasinách se totiž montuje kompaktní SUV Škoda Yeti a právě včera automobilka informovala o výrobě kusu s výrobním číslem 500 000.  Tento model se prodává od roku 2009. Průměrně to tedy vychází na více než 80 000 kusů ročně. V roce 2013 prošel faceliftem, při němž se Škoda vzdala extravagantního čtyřokého provedení předních světel. Zato zákazníkům nabídla dvě vizuálně odlišné verze tohoto vozu – městskou a outdoorovou. Obě varianty je možné mít s pohonem předních nebo všech kol.

Kromě Kvasin se Yeti vyrábí také v Číně, kde prodlouženou verzi montují v závodě Volkswagen v Shanghai a v Rusku v závodě GAZ v Nižním Novgorodu.

Půlmiliontý Yeti byl vyroben ve verzi Monte Carlo v červené barvě. Tím se tento model zařadil k nejúspěšnějším vozům značky, kterým se také podařilo půlmilionovou hranici překonat. Počet vyrobených Octavií, Fabií, 105-135, Felicií, 100/110 a Favoritů (vč. kombi Forman) se přehoupl (v případě prvních tři dokonce násobně) přes milion. Kromě nich se přes půl milionu vyrobilo pouze Superbů a teď Yeti.

Při překonání tohoto počtu vyrobených kompaktních eSUVeček Škoda poukazuje na to, že v současné době probíhá modernizace a rozšíření kvasinské továrny. Po proinvestování částky kolem sedmi miliard korun by se měl zvýšit počet zaměstnanců ze čtyř a půl tisíce na necelých šest tisíc. Na montážních linkách by pak mělo být možné vyrobit až 280 000 vozů ročně (vloni cca 166 000 aut). Jedná se tak o největší modernizaci v historii tohoto závodu, v němž se Škodovky vyrábí už od roku 1947.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close