V Plzni si můžete prohlédnout automobilové skvosty

O víkendu od 21. do 23. července 2017 uvítá plzeňské DEPO2015 návštěvníky unikátní a jedinečné sbírky automobilových skvostů. Od pátku do neděle zaparkuje v areálu bývalého depa dopravních podniků na dvě stě historických automobilů i moderních bouráků. Doprovodný program myslí na atrakce pro dospělé i děti, umění s láskou k motorům i stylové občerstvení.
Festival s názvem „Skvosty s vůní benzínu“ má v rukávu několik opravdových skvostů mezi veterány tuzemské i zahraniční provenience. Návštěvníci si tu mohou prohlédnout zástupce off-roadů, jeepů, závodních aut, elegantních limuzín, užitkových vozů a sporťáků, ale i úsměvných rarit. Organizátoři akce si kladou za cíl nadchnout automobilové profesionály, závodníky, sběratele a znalce i milovníky rychlých kol všech věkových kategorií.

Výstava Skvosty s vůní benzínu v plzeňském Depu, foto: skvosty-plzen.cz

Výstava Skvosty s vůní benzínu v plzeňském Depu, foto: skvosty-plzen.cz

V hlavních rolích se představí ikonická Bugatti T35 z roku 1924, v níž závodila Eliška Junková, i její mladší sestra, luxusní Bugatti Veyron, třetí nejvýkonnější sériově vyráběné auto světa. Milovníky oblých tvarů potěší ozdoba veteránských srazů Mercedes-Benz 190 SL či okřídlená legenda Mercedes Gullwing, zařazený v anketě Auto století mezi stovku nejvýznamnějších aut dvacátého století. Mezi další skvosty se řadí unikátní československý závodní veterán Hakar z roku 1950, který se erzetami proháněl až do roku 1958.

Zastoupeny budou též opečovávané vozy legendárních amerických automobilek Ford, Buick, dnes již neexistující Hupmobile, německé BMW nebo britský Rolls Royce a Jaguar. Chybět nebudou ani sportovní automobily a formule, např. Škoda supersport z roku 1949 závodníka Antonína Komára z Hodonína, Formule Gloria C8F nebo Formule Delta IV. Vedle takových žihadel ale vesele zaparkují skromnější autíčka, jako třeba BMW Isetta z 60. let o výkonu pouhých 13 koní nebo legendární tříkolový Velorex.

„Věřím tomu, že díky Skvostům s vůní benzínu úspěšně nastartujeme další aktivity, které vytáhnou krásná noblesní auta z garáží a vnesou život do industriálních prostor, kde jim to nejvíc sluší,“ uvádí  Roman Jurečko, předseda Nadačního fondu Plzeň sobě a automobilový fanoušek , který si uspořádáním prvního ročníku akce zčásti plní dlouhodobý sen o stálé expozici historických vozidel v západočeské metropoli.

Areál DEPO2015 je díky svému industriálnímu charakteru vhodným místem, kde se kromě přehlídky skvostů dospělí i malí návštěvníci snadno zabaví. Kromě probíhající volně přístupné výstavy nomádských příbytků na nádvoří pro ně bude připraven speciální doprovodný program: motokárová dráha, filmy s automobilovou tematikou či tvořivé workshopy pro děti.

Akcí bude provázet moderátor Míra Hejda, který si na pódium pozve nejrůznější osobnosti s láskou k autům. V Plzni mezi nimi nemůže chybět například pětinásobný mistr ČR v rallye Václav Pech. Přímo v areálu bude také zajištěné občerstvení – návštěvníci si pochutnají na pouliční kuchyni, prodávané z tzv. food trucků, domácí zmrzlině, kvalitní kávě či nabídce piv z Klub malých pivovarů.

Vstupné na místě se bude pohybovat od 250 do 290 Kč (jednodenní a celofestivalová akreditace). Včasní zájemci mohou využít předprodeje vstupenek za snížené ceny  – do 15. 7. je jednodenní vstupné přijde na 200 korun, za třídenní pak zaplatí 250 korun. Pro studenty a děti platí slevy v předprodeji i na místě, v prodeji bude také výhodné rodinné vstupné.

Otevírací doba areálu bude v pátek a sobotu od 10 do 20 hodin a v neděli od 10 do 17 hodin. Podrobnosti k akci spolu s aktualizovaným seznamem největších taháků festivalu Skvosty s vůní benzínu naleznete na webu www.skvosty-plzen.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close