Plánujete dobrodružnou dovolenou? Pomoci může půjčovna obytných vozů

Mainstreamovým ideálem dovolené bývá obvykle ubytování v luxusnějším hotelu s výhledem na moře či hory, podle toho, čemu dáváte přednost, a s tím spojené lenošení pod slunečníkem nebo dovádění na svahu. Existují však lidé, které by nic podobného neuspokojilo. Jiní chtějí vyzkoušet změnu a trochu toho adrenalinu při dobrodružněji pojatém volnu.

Nevázat se na jakékoli běžné ubytování můžete s vizí spaní pod širákem. Druhou možností je cestování v karavanu nebo obytném voze. Obě tyto možnosti dnes nabízejí ještě před několika lety nemyslitelný komfort. Zatuchlina, horko a nedýchatelno, které si z dovolené s karavanem za mých dětských let pamatuji, jsou minulostí, neboť vybavení dnešních obytňáků si nezadá s běžným penzionem. K dispozici jsou plotýnkový vařič, sprcha, lednice, klimatizace, pohodlné postele a pomocí markýzy vedle vozu vyčarujete i terasu.

Říkáte si, že takový luxus musí nutně stát mnoho peněz? Ano, nový takto vybavený karavan vyjde na podobné peníze jako malý byt. Naštěstí je tu ale pronájem obytných vozů. Díky němu si, slovy klasika, nemusíte kupovat celou krávu, pokud se chcete sem tam napít mléka. Luxus dobrodružství, kdy se můžete pustit všude tam, kam vás cesta zavede, si většina z nás může dopřát jednou, dvakrát za rok. Půjčovna obytných vozů vám jej nabídne za náklady možná nižší, než na kolik by vás vyšla klasická dovolená v hotelu.

K řízení obytného vozu obvykle stačí řidičský průkaz skupiny B, tedy na klasické osobní auto. To je stejné jako na dodávku, kterou si půjčíte pro převoz nábytku z obchodu domů. Oproti té vám půjčovna obytných vozů dopřeje i nějaké to řidičské pohodlí navíc. Kožený volant, tempomat, automatická či poloautomatická převodovka, a dokonce i asistent rozjezdu do kopce mohou dlouhé cestování v mnohém zpříjemnit. A díky nosiči na jízdní kola vás nemusí zastavit ani konec asfaltové komunikace. Pronájem obytných vozů vám prostě pomůže zažít dovolenou, během níž poznáte všechna místa, která jen budete chtít navštívit.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close