Peugeot chystá do Paříže futuretro e-Legend

Třetí album pražské skupiny Tata bojs vyšlo v roce 2000 a neslo název Futuretro. Ve Francii se nejspíše líbilo, protože přesně v tomto duchu v automobilce se lvem ve znaku rýsovali, tvarovali, ladili a postavili. Peugeot e-Legend je koncept elektromobilu s designem vycházejícím z dob, kdy se Paříží proháněl Jean-Paul Belmondo v nejlepší formě. Místní autosalon se také stane tím, kde dojde ke světové premiéře této studie. A je to pro něj jen dobře, neboť jeho aktuální situaci by šlo shrnout větou z výše uvedeného alba party kolem Milana Caise: “Moje duše je ucházející.”

Už první snímky ukazují, jak Francouzi umí kombinovat minulé a budoucí. Koncept v sobě spojuje současný designový jazyk značky, který zastupuje například světelný podpis na zádi, a historické tvary. To tedy platí o exteriéru. Vnitřku jednoznačně dominuje futurum v podobě minimalistické designu a spousty technologií.

Jejich vrcholem je režim autonomního řízení dostupný ve dvou módech – Soft a Sharp. Inu, budoucnost. Naštěstí Francouzi počítají i s manuální obsluhou, která si taktéž bude moci vybrat z dvojice jízdních nastavení.

Peugeot e-Legend, foto: Peugeot

Peugeot e-Legend, foto: Peugeot

 

Vůz ne nepodobný Peugeotu 504 coupé zřejmě mnoho pasažérů nikdy nesveze. Kdyby ale mohl, cestující by jako každý správný elektromobil hýčkal velmi tichým projevem. Za bezhlučným projevem by se však skrýval vlk v rouše beránčím. Elektromotor v jeho útrobách totiž umí poskytnout výkon až 462 koní a točivý moment 800 N.m. Stokilometrová rychlost s ním padne 4 vteřiny po startu. Při poněkud střídmější jízdě má baterie o kapacitě 100 kWh dostačit k ujetí 600 km. K nabití na 80% má přitom za použití rychlonabíječky stačit méně než půl hodiny. Inu, Peugeot e-Legend je možná na první pohled retro, pod kabátem se však skrývá opravdová vize budoucna.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close