Pět faktů o Škodě Octavia, které jste možná nevěděli

Škoda Octavia – nejúspěšnější model naší největší automobilky, takřka ideální rodinné auto a vůz, na který narazíte takřka na každém rohu. I když jde o nejběžnější automobil v České republice, existují zajímavá fakta, která o něm neví každý. Třeba jako následujících pět.

Základní pojmenování
Název “Octavia” vychází z latinského slova “octavus”, což znamená “osmý”. Původní model Octavie byl totiž osmým automobilem značky Škoda po dobu, kdy byla součástí koncernu Volkswagen.

Škoda Octavia, foto: Škoda auto

Škoda Octavia, foto: Škoda auto

Elektrifikace

Od roku 2019 je k dispozici elektrifikovaná verze Škody Octavia – Octavia iV. Tato verze kombinuje spalovací motor s elektromotorem a nabízí možnost jízdy na čistě elektrický pohon v krátkých vzdálenostech.

Účast v soutěži World Solar Challenge

V roce 2019 se Škoda Octavia iV stala oficiálním doprovodným vozem pro tým českých studentů, kteří se zúčastnili soutěže World Solar Challenge v Austrálii. Soutěž vyžaduje přejetí 3 000 km na solární energii, a Octavia iV plnila roli podpůrného vozidla pro tým.

Škoda Octavia, zdroj foto: Škoda auto

Škoda Octavia, zdroj foto: Škoda auto

Octavia v rallye

Škoda Octavia na sebe upozornila i v rallye. V roce 2001 byla představena verze Octavia WRC, která se účastnila Mistrovství světa v rallye. Dosáhla několika úspěchů a stále je považována za jednoho z úspěšnějších závodních modelů značky Škoda.

Výroba mimo Evropu

Mnoho lidí si nemusí uvědomovat, že Škoda Octavia se vyrábí nejen v Evropě, ale i mimo ni. V Číně například vzniká model pro místní trh pod názvem “Octavia Pro”. Tímto způsobem Škoda dokazuje svou globální přítomnost a atraktivitu na různých trzích.

zdroj: Škoda auto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close